روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 208
  • 801
  • 1,047,254
راه اندازی ۱۷ کانون سالمندی درمحلات شهر تبریز

به گزارش شهریار به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز، حجت الاسلام احمد حمیدی ،افزایش مشارکت های داوطلبانه شهروندان جهت واگذاری مسئولیت ها تکالیف وافزایش ارتقاء سطح سلامت جسمی و روانی و اجتماعی سالمندان را از اهداف اصلی حمایت از تشکیل کانون های سالمندی در سطح محلات شهر تبریز عنوان نمود.
حمیدی ، ارتقای سطح آگاهی و توانایی سالمندان به منظور بهبود بخشیدن به شیوه زندگی و استفاده از توان علمی،تخصصی،آموزشی سالمندان در ارتقای سطح سلامت خود و جامعه را از دیگر اهداف راه اندازی کانونهای سالمندی محلات برشمرد .
حجت الاسلام احمد حمیدی گفت: سالمندان شهروندان ارشد این شهر هستند و باید مورد احترام تمامی اقشار قرار گیرند، در این زمینه مدیریت شهر وظیفه دارد بستر تحقق وظایف اجتماعی جامعه را فراهم نماید.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار ی تبریز با اشاره به اینکه تکریم سالمندان در آموزه‎های دینی و ادبیات کهن ما ایرانیان بار‌ها مورد تاکید قرار گرفته است، اظهار کرد: توجه به سالمندان که منبع تجربه، دانش و بزرگی هستند، نشانه جامعه سالم است.
معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز بااشاره به آمار جمعیت سالمندی گفت: با توجه به نرخ بالای سالمندی در استان آذربایجانشرقی برنامه ریزی در حوزه های سلامت، ورزش، اوقات فراغت، توانبخشی و ایجاد بسترهای لازم جهت حضور سالمندان در اجتماع ضروری است.
حجت الاسلام احمد حمیدی در پایان از برنامه ریزی جهت افتتاح ۲۱ کانون سالمندی محلات در سال آینده خبر داده و خاطرنشان کرد. شهرداری تبریز در سالهای اخیر در کنار اجرای پروژه های زیربنایی برای عمران و آبادانی شهر، توجه به کارهای فرهنگی و تکریم از اقشار مختلف جامعه را جزو برنامه های اجرایی خود قرار داده است.
گفتنی است : به مناسبت روز جهانی سالمندان با همت اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز مراسم گرامیداشت وتکریم مقام سالمند در فرهنگسرای الغدیر برگزار شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز