روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
راه فرار کشتی ایـــران از تعلیق چیست؟

صحبت های اخیر مسئولان فدراسیون کشتی نشان می دهد خطر تعلیق این رشته بیش از پیش جدی شده است.
در حالی که نزدیک به یک ماه از مسابقات کشتی آزاد زیر ۲۳ جهان در لهستان می‌گذرد، بررسی پرونده شکست علیرضا کریمی مقابل حریف روسی و کشتی نگرفتنش با نماینده رژیم صهیونیستی در دستور کار اتحادیه جهانی کشتی قرار گرفته است.
آنطور که نایب رییس فدراسیون کشتی عنوان کرده، رسول خادم با استفاده از نفوذ خود در اتحادیه جهانی در ابتدا توانسته این پرونده را تا حدودی حل و فصل کند اما ورود کمیته بین المللی المپیک کار را برای مسئولان فدراسیون کشتی ایران سخت کرده است.
تا به حال ۲ جلسه برای بررسی این ماجرا تشکیل شده که هر ۲ بار مسئولان فدراسیون سعی کردند از اتحادیه جهانی مهلت بگیرند تا راهکار مناسبی برای حل این مساله پیدا کنند. با این حال پرونده شکست علیرضا کریمی در دستور کار فوری اتحادیه جهانی قرار گرفته چون IOC منتظر اعلام نتیجه بررسی این پرونده است.
به گفته مسئولان فدراسیون کشتی، کمیته بین المللی المپیک به نمونه های مشابه در ۱۳ سال اخیر استناد کرده و به همین دلیل اصرار زیادی به برخورد با این مساله دارند.
حمید بنی تمیم، نایب رییس فدراسیون کشتی در آخرین اظهارنظرش گفته است: «به دلیل حساسیت بالای این موضوع برای کمیته بین المللی المپیک، تعلیق کشتی ایران و محرومیت کشتی‌گیر و مربی وی، در اتحادیه جهانی کشتی به جریان افتاده است و تصمیم نهایی در این زمینه بزودی اعلام خواهد شد.»
اگر شرایط همینطور پیش برود، به نظر می رسد به زودی باید منتظر شنیدن خبر تعلیق فدراسیون کشتی و محرومیت علیرضا کریمی و علیرضا رضایی باشیم.
بنی تمیم در پایان از مسئولان عالی رتبه کشور هم درخواست کمک کرده است: «فدراسیون ایران با تمام توان، از ظرفیت دیپلماسی خود برای کاهش این جرایم بطور قطع استفاده خواهد کرد اما با توجه به ورود مستقیم IOC و فشارهای بالادستی موجود، قطعا این موضوع فراتر از تعاملات کشتی ایران و اتحادیه جهانی کشتی است. باید در سطح کلان مدیریت داخلی و خارجی کشور تعیین تکلیف شود چون در این خصوص صرفا بحث ورزش و کشتی مطرح نیست. کشتی ایران با بهره مندی از نفوذ خود در اتحادیه، توانسته دو نوبت زمان بگیرد اما موضوع در سطح بین المللی آن، بسیار فراتر از حوزه کشتی است.»
با این وضعیت ورزش اول کشور که در طول چند دهه اخیر همواره پرمدال ترین رشته کاروان ایران در بازی های المپیک و آسیایی بوده، نیازمند کمک های مسئولان دولتی است تا از یک خطر بزرگ فرار کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز