روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۰۹/۲۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 712
  • بازدید دیروز: 1,890
  • کل بازدید ها: 487,431
رایزنی در خصوص راه اندازی کریدور ترابوزان- تبریز در ترکیه

دومین نشست هیئت اعزامی به ترکیه به سرپرستی علی نواداد معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با حضور مقامات اقتصادی بندر ترابوزان در اسکله بندر برگزار شد.
در ابتدای این نشست مسئولان بندر ضمن تشریح ظرفیت ها و موقعیت بندر در خصوص مزیت های ترانزیتی آن توضیح دادند و اعلام کردند، پیرو توافقات قبلی و اهداف دیدار اخیر روسای جمهور دو کشور و تاکید برافزایش مبادلات تجاری واقتصادی و استفاده از توانمندی های آنها بحث و گفتگوی طولانی صورت گرفت.
این گزارش حاکی است، نوری البایراک مدیر این اسکله افزود: اگر دو ملت بزرگ ایران وترکیه با هم باشند و فعالیت های مشترک داشته باشند می توانند بر بسیاری از مشکلات غلبه نموده و در توسعه منطقه نقش ایفاء نمایند.
وی ادامه داد: ایران و ترکیه توافق نموده اند که ۵۰ درصد حمل نقل این حوزه توسط ناوگان ایران انجام شود ولی تاکنون عملیاتی نشده است حالا هم اعلام می کنیم اگر طرف ایرانی علاقمند باشد این کریدور را فعال کنیم.
گزارش نصر می افزاید، پس از بحث های طولانی نواداد سرپرست هیات ایرانی حاضر در ترکیه اعلام کرد: با توجه به اهمیت موضوع و ضرورت راه اندازی کریدور ترابوزان و تبریز لازم است، مطالعات جامع تری صورت پذیرد و کاشناسان دو طرف طی نشست های متعدد کارشناسی فایده و هزینه طرح را استخراج کرده و توجیه اقتصادی موضوع را تهیه و به مقامات مسئول جهت تصمیم نهایی ارایه کنند.
وی افزود: تا ضمن انجام تدابیر قانونی لازم طرح را عملیاتی نماییم. کار نشد ندارد وقتی همت و اراده وجود دارد با کار کارشناسی و دلیل و برهان لازم مسیر قانونی را هم می توان هموار نمود و به نتیجه رسید.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
همگام با تبریز 2018
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز