روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 1,040
  • بازدید دیروز: 1,264
  • کل بازدید ها: 843,252
رایزنی در خصوص راه اندازی کریدور ترابوزان- تبریز در ترکیه

دومین نشست هیئت اعزامی به ترکیه به سرپرستی علی نواداد معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با حضور مقامات اقتصادی بندر ترابوزان در اسکله بندر برگزار شد.
در ابتدای این نشست مسئولان بندر ضمن تشریح ظرفیت ها و موقعیت بندر در خصوص مزیت های ترانزیتی آن توضیح دادند و اعلام کردند، پیرو توافقات قبلی و اهداف دیدار اخیر روسای جمهور دو کشور و تاکید برافزایش مبادلات تجاری واقتصادی و استفاده از توانمندی های آنها بحث و گفتگوی طولانی صورت گرفت.
این گزارش حاکی است، نوری البایراک مدیر این اسکله افزود: اگر دو ملت بزرگ ایران وترکیه با هم باشند و فعالیت های مشترک داشته باشند می توانند بر بسیاری از مشکلات غلبه نموده و در توسعه منطقه نقش ایفاء نمایند.
وی ادامه داد: ایران و ترکیه توافق نموده اند که ۵۰ درصد حمل نقل این حوزه توسط ناوگان ایران انجام شود ولی تاکنون عملیاتی نشده است حالا هم اعلام می کنیم اگر طرف ایرانی علاقمند باشد این کریدور را فعال کنیم.
گزارش نصر می افزاید، پس از بحث های طولانی نواداد سرپرست هیات ایرانی حاضر در ترکیه اعلام کرد: با توجه به اهمیت موضوع و ضرورت راه اندازی کریدور ترابوزان و تبریز لازم است، مطالعات جامع تری صورت پذیرد و کاشناسان دو طرف طی نشست های متعدد کارشناسی فایده و هزینه طرح را استخراج کرده و توجیه اقتصادی موضوع را تهیه و به مقامات مسئول جهت تصمیم نهایی ارایه کنند.
وی افزود: تا ضمن انجام تدابیر قانونی لازم طرح را عملیاتی نماییم. کار نشد ندارد وقتی همت و اراده وجود دارد با کار کارشناسی و دلیل و برهان لازم مسیر قانونی را هم می توان هموار نمود و به نتیجه رسید.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز