رایزنی در خصوص راه اندازی کریدور ترابوزان- تبریز در ترکیه

دومین نشست هیئت اعزامی به ترکیه به سرپرستی علی نواداد معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با حضور مقامات اقتصادی بندر ترابوزان در اسکله بندر برگزار شد.
در ابتدای این نشست مسئولان بندر ضمن تشریح ظرفیت ها و موقعیت بندر در خصوص مزیت های ترانزیتی آن توضیح دادند و اعلام کردند، پیرو توافقات قبلی و اهداف دیدار اخیر روسای جمهور دو کشور و تاکید برافزایش مبادلات تجاری واقتصادی و استفاده از توانمندی های آنها بحث و گفتگوی طولانی صورت گرفت.
این گزارش حاکی است، نوری البایراک مدیر این اسکله افزود: اگر دو ملت بزرگ ایران وترکیه با هم باشند و فعالیت های مشترک داشته باشند می توانند بر بسیاری از مشکلات غلبه نموده و در توسعه منطقه نقش ایفاء نمایند.
وی ادامه داد: ایران و ترکیه توافق نموده اند که ۵۰ درصد حمل نقل این حوزه توسط ناوگان ایران انجام شود ولی تاکنون عملیاتی نشده است حالا هم اعلام می کنیم اگر طرف ایرانی علاقمند باشد این کریدور را فعال کنیم.
گزارش نصر می افزاید، پس از بحث های طولانی نواداد سرپرست هیات ایرانی حاضر در ترکیه اعلام کرد: با توجه به اهمیت موضوع و ضرورت راه اندازی کریدور ترابوزان و تبریز لازم است، مطالعات جامع تری صورت پذیرد و کاشناسان دو طرف طی نشست های متعدد کارشناسی فایده و هزینه طرح را استخراج کرده و توجیه اقتصادی موضوع را تهیه و به مقامات مسئول جهت تصمیم نهایی ارایه کنند.
وی افزود: تا ضمن انجام تدابیر قانونی لازم طرح را عملیاتی نماییم. کار نشد ندارد وقتی همت و اراده وجود دارد با کار کارشناسی و دلیل و برهان لازم مسیر قانونی را هم می توان هموار نمود و به نتیجه رسید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از