روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۱۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 428
  • 323
  • 1,283,676
ربودن کارمند خیریه برای سرقت

کارمند خیریه درخواست پیک موتوری کرد تا به محل کارش برود اما خبر نداشت که جوان موتورسوار دام شومی برایش پهن کرده است.
‌چند روز پیش مردی ۳۵ساله به اداره پلیس رفت و گفت موتورسواری حدود ۳ساعت او را گروگان گرفته و اموالش را سرقت کرده است. وی در توضیح ماجرا گفت: من کارمند یک مؤسسه خیریه خصوصی هستم. معمولا پول یا اموالی که خیران در اختیار مؤسسه قرار می‌دهند را به مراکز مختلف می‌برم. روز حادثه نیز پیک موتوری درخواست کردم و درحالی‌که مقداری پول و وسیله همراهم بود سوار بر موتور شدم تا به محل کارم بروم. در بین راه موتورسوار سر صحبت را با من باز کرد و به او گفتم که کارمند خیریه هستم.
وی ادامه داد: فکر می‌کنم وقتی متوجه شد که پول و وسایل همراه دارم نقشه خلاف کشید اما من اصلا به او شک نکردم. در بین راه جوان موتورسوار کنار یک سوپرمارکت توقف کرد تا یک بطری آب بخرد. وقتی برگشت من بی‌خبر از همه‌جا آب را نوشیدم. دچار سرگیجه شدم و اصلا تعادل نداشتم، اما تصاویر مبهمی به‌خاطر دارم. جوان موتورسوار مرا داخل ساختمان نیمه‌کاره‌ای برد و من تقریبا نیمه‌بیهوش بودم.
بعد از آن هم مرا که تلوتلو می‌خوردم کشان‌کشان روی موتورش برد و در نزدیکی ساختمان مخروبه حوالی جنوب تهران رهایم کرد که مردم به دادم رسیدند و مرا به درمانگاه انتقال دادند.
دستگیری
با اعلام این شکایت، پرونده‌ای پیش روی قاضی سهرابی، بازپرس دادسرای امور جنایی تهران تشکیل شد و با دستور وی گروهی از کارآگاهان تحقیقات خود را برای دستگیری متهم شروع کردند. با سرنخ‌هایی که شاکی در اختیار تیم تحقیق قرار داد، مأموران موفق به شناسایی ساختمان مخروبه که پاتوق معتادان بود، شدند. از سوی دیگر تصویر متهم با کمک شاکی ترسیم شد و پیش روی تیم تحقیق قرار گرفت.
مأموران ساختمان مخروبه را تحت کنترل نامحسوس قرار دارند تا اینکه موفق به شناسایی متهم شدند. او دستگیر شد اما در بازجویی‌ها اصرار داشت که بی‌گناه است. حتی در مواجهه حضوری با شاکی هم مدعی بود که گناهکار نیست و شاکی او را با سارق اصلی اشتباه گرفته است. با این حال دستور بازداشت متهم دستگیرشده صادر شد تا اینکه در تحقیقات مشخص شد او سابقه‌دار است و پیش از این ۱۰مرتبه به جرم سرقت و حمل مواد‌مخدر به زندان رفته.
در چنین شرایطی باردیگر متهم تحت بازجویی قرار گرفت تا اینکه در نهایت لب به اعتراف گشود و به گروگانگیری و سرقت از کارمند مؤسسه خیریه اقرار کرد. او گفت: وقتی شاکی سوار موتورم شد و پی بردم که پول و وسیله همراهش است تصمیم به سرقت از او گرفتم، چون تازه از زندان آزاد شده بودم و نیاز به پول داشتم. ضمن اینکه معتاد هم بودم و باید پول مواد را هم جور می‌کردم. این شد که مقداری قرص خواب‌آور داخل آب حل کردم و به شاکی دادم.
او پس از خوردن آب دچار سرگیجه شد و نیمه‌بیهوش بود. من هم او را به پاتوقم بردم و پس از سرقت رهایش کردم. فکر می‌کردم هوشیار نیست و دستگیر نمی‌شوم. اگر می‌دانستم در آن شرایط حواسش به همه‌‌چیز است هرگز او را به پاتوقم نمی‌بردم. این متهم برای انجام تحقیقات بیشتر و شناسایی جرایم احتمالی دیگر در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی تهران قرار گرفته است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز