روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 722
  • 761
  • 1,333,423
ربیعی: با تعاون کار و با کار رفاه ایجاد می شود

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه توسعه تعاونی در کشور می تواند روح اعتدال و عدالت را گسترش دهد ،گفت: با تعاون می توان کار ایجاد کرد و با ایجاد کار می توان رفاه را در سطح جامعه گسترش داد.
علی ربیعی گفت: تلاش می کنیم تا بخش تعاون در مسیر خود فعالیت کنند.
وی با یادآوری اینکه روزی که به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمده بودم، برخی معتقد بودند که ادغام سه وزارتخانه در یک وزارتخانه کار درستی نبوده است، گفت: وقتی محضر رهبر معظم انقلاب حاضر شدم نخستین پرسش ایشان در خصوص ادغام وزارتخانه های تعاون و کار سابق بود.
وی ادامه داد: به ایشان پاسخ دادم که این وزارتخانه می تواند بر اثر تعاون، کار ایجاد کند و با استفاده از کار، رفاه بوجود بیاورد. بنابراین پشت ادغام این وزارتخانه نظریه ای وجود دارد.
به گفته ربیعی، با رشد کلاسیک نمی توان بیش از ۴۰۰ الی ۵۰۰ هزار شغل ایجاد کرد، بنابراین ۶۰۰هزار شغل را باید از طریق نهادهای مردمی ایجاد کرد.تجارب سال های ۹۴ و ۹۵ نشان داده که ظرفیت های خالی اشتغال در کجا قرار دارد.
وی یکی از برنامه های خود در دولت دوازدهم را عجین کردن اشتغال با بخش تعاون عنوان کرد و گفت: مصوبه ۱/۵میلیارد دلاری در صورتی که از سوی شورای نگهبان هم تایید شود در آئین نامه اجرایی آن سهم تعاون از نظر نرخ و اندازه را افزایش خواهم داد. قرار است ۱/۵ میلیارد دلار را در چند بانک سرمایه گذاری کنیم و به همان اندازه نیز بانکها پول بیاورند و با نرخ سود ۹ درصد تسهیلات پرداخت کنند.
ربیعی تاکید کرد: بخش تعاون در عرصه های گوناگون توسعه می یابد زیرا تعاون را نمی توان با زور در جامعه ایجاد کرد.تعاون باید در مسیر طبیعی خود شکل بگیرد.
ربیعی با انتقاد از اینکه سهام عدالت مسیر نادرستی را طی کرده است گفت: به رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور نامه نوشتم که سهام عدالت در پائین دست تعاونی است اما وقتی به بالا دست مراجعه می کنیم بخش خصوصی به شکل زامبی ها است. اگر این سهام به شکل تعاونی خروجی داشت سهم بخش تعاون از اقتصاد را افزایش می داد.
ربیعی معتقد است: ذهنیت به بخش تعاون باید بهبود یابد .من در صدد هستم حتی در بخش اشتغال معلولان ، تعاونی ها را گسترش دهم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز