روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 140
  • 817
  • 1,357,296
رتبــه ۲۴ آذربایجان شرقی در نرخ رشد جمعیت کاهش ۸/۹ درصدی ولادت در استان

احد جودی در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی استان، میانگین سن فوت در کشور را در سال جاری ۶۸/۸ سال عنوان کرد و گفت: میانگین فوتی در استان برای مردان ۶۵/۵ سال و برای زنان ۷۰/۴ سال است.
وی عنوان کرد: ۵۵ درصد از فوتی‌های ثبت شده در این مدت مرد و ۴۵ درصد زن هستند؛ درواقع در مقابل هر ۱۰۰ نفر زن، ۱۲۳ نفر مرد فوت شده است.
جودی با بیان این‌که بیشترین علت فوت مربوط به بیماری‌های قلبی و عروقی با ۳۴ درصد، علائم و حالات بد تعریف شده و مبهم با ۱۳/۹ درصد، سرطان و انواع تومور‌ها ۱۲/۶ درصد و همچنین ۹/۳ درصد آن ها علل نامعلوم است، تصریح کرد: کمترین درصد ثبت فوت مربوط به گروه سنی ۱۴-۱۰ ساله است.
وی با بیان این‌که میانگین سن در زمان ولادت فرزند در استان برای مردان ۳۳/۳ سال و برای زنان نیز ۲۸/۸ سال است، افزود: طی ۹ ماهه سال جاری، ۴۷ هزار و ۱۹۰ واقعه ولادت ثبت شده که ۴۶ هزار و ۹۵۰ مورد در مهلت قانونی به ثبت رسیده است. ۹۹/۷ درصد از ولادت ثبت شده زیر یکسال استان در مهلت قانونی ثبت شده است؛ ولادت‌های ثبت شده در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸/۹ درصد کاهش یافته است.
وی با بیان این‌که به ازای هر ۱۰۰ دختر ۱۰۹ پسر متولد شده است.
مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی میزان متولد شده نوزاد از نظر محل سکونت ۳۳ هزار و ۳۲۶ واقعه شهری ( ۷۱ درصد) و ۱۳ هزار و ۸۶۴ واقعه روستایی (۲۹ درصد) است. وی با اشاره به این‌که سن طلاق کشوری در مردان ۳۶/۹ و در زنان ۳۲ سال است.
وی دلایل ابرازی طلاق برای مردان را به ترتیب «عدم تفاهم اخلاقی و رفتاری»، «دخالت خانواده‌ها»، «اختلافات مذهبی و فرهنگی زوجین»، «عدم علاقه» و «ناسازگاری» عنوان کرد و افزود: دلایل ابرازی زنان هم به ترتیب «عدم سازش و عدم تفاهم اخلاقی و رفتاری»، «اعتیاد زوج به مواد مخدر»، «ضرب و شتم»، «مشکلات مالی در عدم پرداخت نفقه» و «بیکاری» است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز