روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 163
  • 761
  • 1,434,560
رتبه بحرانی آذربایجان شرقی در معضل طلاق و مهاجرت

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس گفت: استان اذربایجان شرقی رتبه بالایی در بحث طلاق و مهاجرت دارد که باید برای کاهش آن برنامه ریزی صورت گیرد.
بیت الله عبداللهی اظهار داشت: بر اساس گزارش سازمان برنامه و بودجه استان آذربایجان شرقی، این استان از نظر تولید ناخالص داخلی رتبه ۹ را داشته و به علت عدم رسیدگی به روستاها، جمعیت این مناطق به شدت در حال کاهش است.عبداللهی اظهار داشت بر اساس گزارش ها، استان آذربایجان شرقی جزء در رتبه های بالا در مسئله مهاجرت است و بالاترین آمارهای طلاق را در میان استان های دیگر دارد، از طرف دیگر سرمایه گذاری در صنعت استان کاهش یافته و سرانه تولید استان پایین تر از متوسط کشور است.وی ادامه داد: استان آذربایجان شرقی ۵ درصد جمعیت کشور را داشته، در حالی که تنها ۴ درصد اعتبارات عمرانی بودجه به استان داده می شود و همچنان مسئولان نسبت به این مسئله پاسخگو نیستند.
عبداللهی تصریح کرد: این استان حدود ۴۰۰ هزار نفر حاشیه نشین دارد و در بحث راه، صنعت و کشاورزی و اقتصاد با مشکلات بسیاری رو به رو هستند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز