روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۰۹/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 109
  • بازدید دیروز: 511
  • کل بازدید ها: 467,447
رتبه دوم آذربایجان شرقی در کاهش تلفات تصادفات جاده ای کشور

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی با بیان اینکه علی رغم تصور عموم بر اینکه رانندگان جوان معمولا عامل تصادفات هستند اما آمارها اینچنین نیست، تشریح کرد: بیشترین تصادفات مربوط به راننده با سنین ۴۵ به بالا بوده است و کمترین تصادفات مربوط به سنین ۱۸ تا ۳۴ سال می باشد.
جواد ناموران در نشست خبری با خبرنگاران، با ارائه گزارشات تصادفات به وقوع پیوسته در سال ۹۵ و ابتدای سال ۹۶ پرداخت و گفت: طبق آمار کشوری این استان رتبه دوم کاهش تلفات تصادفات جاده ای را کسب و تقدیرنامه ای برای این موضوع به فعالان استان از سوی فرمانده انتظامی کشور صادر شده است.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته تعداد تصادفات ۴هزار و ۵۵۷ فقره گزارش شده است،افزود: تعداد فوتی تصادفات در حین و بعد از تصادف از ۵۶۷ به ۴۷۰ فقره با کاهش ۱۸ درصدی مواجه بوده است. وی با بیان اینکه در سال گذشته ۲۷۶ نفر در محورهای اصلی، ۴۴ نفر در آزاد راه ها، ۸۱ نفر در راه های فرعی و ۶۹ نفر در راه های روستایی جان خود را از دست دادند، اضافه کرد: محورهای مراغه – هشترود، آزادراه بستان آباد در سال گذشته بالاترین تلفات جاده ای را به خود اختصاص دادند.
رئیس پلیس راه آذربایجان شرقی، انحراف به چپ، عدم توجه به جلو و سرعت غیر مجاز را به ترتیب بیشترین دلایل تصادفات در محورهای آذربایجان شرقی دانست و ادامه داد: ۵۹ درصد تصادفات در محورهای اصلی، ۱۷ درصد تصادفات در محورهای فرعی، ۱۵ درصد در راه‌های روستایی و ۹ درصد در آزادراه اتفاق افتاده است.آمارها گویای این مطلب است که از فوت شدگان،۳۳ درصد راننده ، ۱۲ درصد عابر و ۱۵ درصد موتورسوار،۴۱ درصد سرنشین بوده اند که نشان از بالا بودن آمار تلفات سرنشینان خودرو دارد و برای بهبود آمار تلفات تصادفات جاده‌ای باید فرهنگ سازی لازم در استفاده از کمربند ایمنی سرنشین انجام گیرد.
وی تعداد فوتی ها بر حسب نوع سیستم خودرو مقصر را ۱۵۹ نفر در گروه پژو، ۷۳ نفر پراید، ۶۸ نفر در وانت، ۴۵ نفر در موتورسیکلت بر شمرد و ادامه داد : ۱۱۳ نقطه حادثه ساز در استان داریم که در ۶۷ نقطه به دلیل کمبود اعتبار برای اصلاح نقطه حادثه خیز، آشکار ساز نصب کرده‌ایم.
ناموران با بیان اینکه علی رغم تصور عموم بر اینکه رانندگان جوان معمولا عامل تصادفات هستند اما آمارها اینچنین نیست، تشریح کرد: بیشترین تصادفات مربوط به سنین ۴۵ به بالا بوده است و کمترین تصادفات مربوط به سنین ۱۸ تا ۳۴ سال می باشد.
وی همچنین از نصب دوربین کنترل در تونل شیبلی خبر داد و گفت:متاسفانه تونل های استان از جمله خطرناک ترین تونل های کشور هستند و باید برای کاهش تصادفات در این محورها کنترل را افزایش داد.
وی با اشاره به اینکه پنجشنبه با ۱۹ درصد، شنبه با ۱۶ درصد و جمعه با ۱۵ درصد به ترتیب بیشترین فروانی تصادفات در ایام هفته را در اختیار دارند، ادامه داد: استان ما به دلیل گردشگرپذیری، در روزهای منتهی به پایان هفته میزان تلفات بیش از سایر روزها است.رئیس پلیس راه آذربایجان شرقی با ابراز ناراحتی از تصادفات رخ داده در ابتدای سال ۹۶ که دو مورد از آن واژگونی اتوبوس بود، ادامه داد: در سال جاری ۶۱ تصادف منجر به فوت، ۸۶ مجروح حادثه، یک هزار و ۱۷۲ مورد تصادف خسارتی داشته ایم.
وی ابراز داشت: در طی اجرای طرح نوروزی تعداد هشت میلیون و ۲۰۴ هزار و ۹۸۷ تردد در جاده های آذربایجان شرقی داشته ایم که در این میان آمار تصادفات رخ داده منجر به ۱۸ نفر فوتی، ۲۵۹ مجروحی و ۲۰۵ فقره تصادف خسارتی مشاهده شده بود.
وی در انتها با اشاره به وضعیت نا مناسب محور ارومیه نزدیک به دریاچه که زمین آن حالت قیر دارد، گفت: متاسفانه شرایط این جاده در ایام بارانی خطرناک می شود و احتمال تصادفات را بالا می برد بنابراین برنامه داریم تا برای اصلاح وضعیت این محور اقدام کنیم.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
همگام با تبریز 2018
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز