روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 668
  • 702
  • 1,334,869
رتبه نخست رشد تولید خودرو در جهان به ایران رسید

تولید خودرو ایران در سال میلادی گذشته از یک میلیون دستگاه گذشت و ایران رتبه نخست جهان از نظر رشد تولید در این سال را به خود اختصاص داد.
اتحادیه بین المللی وسایل نقلیه موتوری اعلام کرد در سال میلادی گذشته تولید خودرو ایران از یک میلیون دستگاه عبور کرد و در میان تولیدکنندگان خودرو، ایران بالاترین رشد تولید را در این سال به خود اختصاص داد.
بر اساس این گزارش یک میلیون و ۱۶۴ هزار و ۷۱۰ دستگاه خودرو در ایران طی سال ۲۰۱۶ تولید شد که ۱ میلیون و ۷۴ هزار دستگاه از این رقم مربوط به خودروهای سواری و ۹۰ هزار ۷۱۰ دستگاه مربوط به خودروهای تجاری بوده است.
ایران از نظر تولید خودرو در جهان طی سال ۲۰۱۶ رتبه ۱۸ را به خود اختصاص داده است. ایتالیا با تولید ۱ میلیون و ۱۰۳ هزار دستگاه خودرو یک پله پایین تر از ایران و در رتبه ۱۹ قرار گرفته است.
چین با تولید ۲۸ میلیون ۱۱۸ هزار دستگاه خودرو در رتبه نخست جهان و آمریکا با تولید ۱۲ میلیون و ۱۹۸ هزار دستگاه در رتبه دوم و ژاپن با تولید ۹ میلیون و ۲۰۴ هزار دستگاه در رتبه سوم جهان از این نظر قرار گرفته اند.
بر اساس این گزارش رتبه ایران از نظر تولید خودروهای سواری ۱۴ و از نظر تولید خودروهای تجاری ۲۱ بوده است. اما به لحاظ رشد تولید خودرو رتبه نخست جهان به ایران اختصاص داشته است.
تولید خودرو ایران در سال ۲۰۱۶ با رشد ۱۸/۶ درصدی نسبت به سال قبل از آن مواجه شده که بالاترین رشد تولید خودرو در جهان محسوب می شود. چین با رشد ۱۴/۵ درصدی در رتبه دوم و ترکیه با رشد ۹/۴ درصدی در رتبه سوم از این نظر قرار گرفته اند.
این نهاد تخصصی کل تولید خودرو جهان در سال ۲۰۱۶ را ۹۴ میلیون و ۹۷۶ هزار دستگاه اعلام کرده است که ۷۲ میلیون و ۱۰۵ هزار دستگاه خودرو سواری و ۲۲ میلیون و ۸۷۱ هزار دستگاه خودرو تجاری بوده است. سهم ایران از کل تولید خودرو جهان در این سال بالغ بر ۱/۲۲ درصد بوده است.
تولید خودرو جهان در این سال رشد ۴/۵ درصدی داشته است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز