روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
رتبه هفدهم مترو تهران در دنیا

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت تهران یکی از ۱۰ مترو برتر جهان را دارد این درحالی است که مقایسه با آمارهای موجود چنین چیزی را نشان نمی‌دهد.
مازیار حسینی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، ادعا کرد که تهران اکنون یکی از ۱۰ متروی برتر دنیا را دارد و شاید این آمار به ۵ مترو برتر دنیا هم برسد.
وی گفته است: هم اکنون یک میلیون و ۹۰۰ هزار سفر در روز با مترو در تهران انجام می شود که قطعا این آمار در نیمه دوم سال افزایش می یابد. با شرایط امروز مترو می توانیم بگوییم مترو تهران جز ۱۰ مترو برتر دنیا است و اگر ناوگان را افزایش دهیم جز ۵ مترو برتر دنیا خواهیم بود.
او در بخش دیگری هم از سخنانش گفت: در حال حاضر ۱۹۰ کیلومتر مترو با ۱۱۵ ایستگاه زیر پای مسافر داریم و این غیر از خطوط در حال ساخت است. اما اطلاعات مختلف این ادعا را رد می‌کند.
اگر شاخص معاون شهردار برای مقایسه متروی تهران با متروهای دیگر، وسعت باشد، بر اساس آمار امروزی که ارائه داد، قطار شهری پایتخت ایران در جایگاه هفدهم دنیا می نشیند.
* مترو توکیو به ۲ قسمت تقسیم شده و این تنها وسعت یکی از بخش‌هاست. اگر هر دو قسمت در نظر گرفته شود وسعت مترو این شهر به ۳۰۹ کیلومتر می‌رسد.
با حساب تعداد ایستگاه‌ها هم مترو تهران جزو ۱۰ مترو برتر دنیا نیست اما اگر منظور معاون حمل و نقل شهرداری تعداد ایستگاه‌ها باشد بازهم آمار مختلف اطلاعات او را رد می‌کند و رتبه تهران در این شاخص، ۲۴ است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز