روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 266
  • 849
  • 1,360,178
رتبه ۱۸۹ ایران از نظر ایمنی در تصادفات رانندگی در میان ۱۹۰ کشور جهان

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه ایران در میان ۱۹۰ کشور جهان رتبه ۱۸۹ را از نظر ایمنی در تصادفات رانندگی دارد، گفت: آمار تلفات ترافیکی ما هر هفته برابر با سقوط یک ایرباس با ۳۵۰ مسافر در کشور است .
به گزارش خبرنگاران رحمت‌الله حافظی در مراسم روز جهانی یادآوری قربانیان ترافیک اظهار داشت: قاره آسیا ۱۶ درصد مساحت کل دنیا را به خود اختصاص داده و ۴۴ درصد حوادث رانندگی در این قاره رخ می‌دهد. اما ۱/۴۵ درصد سوانح رانندگی و تلفات جاده‌ای در کشور ما با ۷۵ میلیون نفر جمعیت اتفاق می‌افتد.
وی با بیان اینکه طبق قانون پنجم توسعه قرار بود سالانه ۱۰ درصد از میزان سوانح تلفات جاده‌ای کاسته شود اما این امر محقق نشده است، افزود: رتبه ایران از میان ۱۹۰ کشور جهان از نظر ایمنی در تصادفات رانندگی ۱۸۹ مورد درسال ۹۱ بوده است که حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد این سوانح خطای انسانی نقش اصلی را ایفا کرده است.
رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه بیش از ۷ درصد تولید ناخالص ملی رقم خسارت‌های مستقیم و غیرمستقیم تصادفات کشور است، تصریح کرد: بیش از ۵۰ درصد تصادفات جرحی مربوط به سه و نیم میلیون موتورسوار است و بیشترین تلفات تصادفات موتورسیکلت‌ها در گروه سنی ۱۸ تا ۲۴ سال است.
وی ادامه داد: در هشت ماهه اول سال جاری ۲۳۱ هزار و ۱۷۶ نفر شامل ۱۶۶ هزار و ۷۰۸ مرد و ۶۴ هزار و ۴۶۸ زن جان خود را در حوادث ترافیکی از دست دادند. این درحالی است که در هشت ماهه نخست سال گذشته ۲۳۰ هزار و ۷۶۷ نفر جان خود را از دست داده بودند که براین اساس باید گفت ایران دارای مقام نخست تلفات ترافیکی در دنیا است.
حافظی خاطرنشان کرد: استان‌های فارس، خراسان رضوی و تهران به ترتیب بیشترین میزان تلفات ترافیکی و ایلام و کهگیلویه و بویراحمد نیز به عنوان کمترین استان‌ها در تلفات ترافیکی شناسایی شده‌اند. ۵۱ درصد تلفات در محل حادثه رخ داده و ۵۵ درصد علت‌های مرگ نیز ضربه به سر بوده است.
وی گفت: پراید با دو هزار و ۴۵۴، پژو با ۴۰۵ یک هزار و ۸۳۲۳، پژو ۲۰۶ با ۳۹۶، موتورسیکلت با ۴ هزار و ۴۱۶ و اتوبوس با ۲۰۷ متوفی در حوادث ترافیکی این آمار را به نام خود ثبت کرده‌اند و نکته قابل توجه این است که بیشتر این حوادث نیز در فصل تابستان رخ داده است.
رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: سازمان‌های متولی که به نظر می‌رسد وزارت بهداشت و ناجا در رأس آن باشند، باید پیشنویس سیاست‌های کلی نظام درباره سوانح ترافیکی را تنظیم و به مجمع تشخیص ارائه دهند تا پس از ابلاغ مبنایی برای مدیریت یکپارچه سوانح و حوادث باشد.
وی در پایان گفت: هر هفته در ایران یک ایرباس سقوط می‌کند به معنای دیگر آمار تلفات ما در طول هر هفته برابر با سقوط یک ایرباس با ۳۵۰ نفر است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز