روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۶/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 655
  • 790
  • 1,326,863
رتبه ۲ کشوری منطقه آزاد ارس در تردد گردشگر خارجی

دبیر ستاد تسهیلات سفر منطقه آزاد ارس گفت: این منطقه به عنوان محور گردشگری شمالغرب کشور، پس از پایانه فرودگاه امام خمینی تهران بیشترین تردد گردشگر خارجی را دارد.
مهدی عباسی در جمع خبرنگاران با اشاره به ظرفیت های گردشگری طبیعی و تاریخی این منطقه از جمله کلیساهای ثبت جهانی شده و ۲۵ جاذبه طبیعی شاخص ثبت ملی شده، گفت: تعداد ورودی گردشگر خارجی از طریق پایانه های مرزی منطقه آزاد ارس پس از برجام افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه در سه سال گذشته بیشترین حجم طرح های مرمتی بناهای تاریخی در منطقه آزاد ارس اجرا شده است، گفت: برای این منظور ۷۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
عباسی با اشاره به بازسازی و مرمت کاروان خواجه نظر، حمام تاریخی جلفا و مجموعه کلیساهای تاریخی، خاطرنشان کرد: بیشترین آمار بلیط فروشی مراکز تاریخی استان در تعطیلات نوروز گذشته مربوط به کلیسای سنت استپانوس است.
وی با اشاره به ایجاد تنها اکوموزه روستایی کشور در دشت گلفرج منطقه آزاد ارس گفت: موزه تخصصی کلیسای استپانوس هم امسال بهره برداری شد.
وی با اشاره به راه اندازی ورزش های تفریحی در منطقه آزاد ارس از جمله قایقرانی، جت اسکی و پاراسل گفت: در تعطیلات نوروزی ۲ جشنواره ماهیگیری در جلفا و نوردوز برگزار می شود.
عباسی، ظرفیت رسمی مراکز اقامتی منطقه آزاد ارس اعم از هتل و مسافرخانه را ۹۸۱ تخت اعلام کرد و گفت: برای تعطیلات نوروز امسال ۱۲ مدرسه در جلفا، ۴ مدرسه در نوردوز و ۸ مدرسه در خداآفرین به منظور اسکان مسافران تدارک دیده شده که با محاسبه زائرسراها، ظرفیت اقامت شبانه منطقه به ۶۷ هزار و ۸۰۰ نفر می رسد.
وی با اشاره به اینکه ظرفیت اسکان منطقه آزاد ارس برای تعطیلات نوروز پیش رو نسبت به نوروز گذشته ۱۰ درصد افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: در تعطیلات نوروز گذشته ۱۲۱ هزار نفر اقامت شبانه در منطقه ثبت شد.
منطقه آزاد تجاری-صنعتی ارس با بیش از ۵۰ هزار هکتار در شمال استان آذربایجان شرقی واقع شده و شهرستان‌های جلفا، کلیبر و خداآفرین را در برگرفته است.
این منطقه هر چند با رویکرد صنعتی ایجاد شده ولی با توجه به ویژگی های طبیعی، آثار تاریخی و ظرفیت های ایجاد شده در چند سال گذشته به یکی از قطب های گردشگری کشور تبدیل شده و به ویژه در تعطیلات نوروزی پذیرای مسافران زیادی از داخل و خارج کشور است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز