رد پای اخلالگران بازار مسکن در تبریز

به گزارش سرویس اقتصادی ساقی آذربایجان ، ملتهب کننده های اقتصاد ایران پس از بازار ارز و سکه، ظاهرا به حباب سازی و ناامن سازی بازار مسکن روی آورده و پس از پایتخت به تبریز رسیده اند. این افراد که به خون مردم تشنه بوده یا خون آن ها را در شیشه می کنند گویا به دنبال بر هم زدن آرامش مردم هستند. بر اساس گزارش های مردمی ، دلال های هدایت شده بازار مسکن در تبریز همچون سیل و زلزله ، خانه مردم را بر سرشان خراب می کنند.
آن ها با مطالعه نبض افکار عمومی و بهره گیری از حرفه ای ترین تاکتیک های شایعه و اجیر کردن دلال و واسطه های بدون شناسنامه فعال در رهن ، اجاره و خرید و فروش مسکن تبریز ، در حال برنامه ریزی و اجرای اهداف خود هستند.
اخلالگران اقتصادی که از هر فرصتی برای ضربه زدن به زیر بناهای کشور استفاده می کنند با رفتاری حساب شده و با برنامه ریزی دقیق و فرمول های مرکب، بازار مسکن کلانشهر ها را مورد هدف قرار داده اند.
از طرفی طی دو ماه گذشته برخی از دلالان مسکن در تبریز خواسته یا ناخواسته در تور فعالیت های سازماندهی شده و بی ثبات کننده این افراد گرفتار شده‌اند و همچنان مشغول حباب سازی هستند.
هر چند قیمت تیرآهن ، میلگرد ، سیمان ، سفال ، کاشی ، لوله، پلیکا ، ورق کابینت و کمد و شیرآلات ساخت ساختمان چندین برابر افزایش یافته و طبیعتا در قیمت مسکن تاثیر می گذارد اما طراحان بی ثبات کننده اقتصاد، پس از حباب سازی در بازار دلار و سکه به مسکن که مایحتاج اصلی همه مردم ایران است روی آورده اند.
طلا، سکه و دلار فقط در دست عده ای خواص است ولی اخلالگران بازار مسکن در کشور و تبریز با نیاز ضروری و زندگی همه مردم بازی می کنند.
هرچند بازار مسکن متاثر از اقتصاد است اما چنین ارزیابی می شود که مدیران سیاسی و اقتصادی و کارشناسان می توانند با مطالعه دقیق و همراه کردن طیفی از بنگاه داران مسکن به سرنخ های جریان های هدف دار ، هدایت شده ، ایجاد کننده استرس و حباب ساز در تبریز برسند و حداقل از گسترش اثرات تخریبی روانی بکاهند.
از سویی اگر مدعی العموم بر اساس وظیفه قانونی و بهره گیری از کارشناس ها و ضابطین قضایی به داد مردم نرسد و دست های پشت پرده و بازیگران حرفه ای فعال در افزایش نجومی و غیر متناسب قیمت اجاره ، رهن و خرید و فروش مسکن در تبریز را به سزای اعمال خود نرساند با ضربه شدید به امنیت روانی و اقتصادی مردم مواجه خواهیم شد.
شاید با پوشاندن لباس آبی راه راه بر تن چند ناامن کننده روان مردم ، التهاب آفرین ، اخلالگر و دلال واسطه بازار مسکن در تبریز بتوان کمی جلوی این سیل را گرفت.
تبریز به عنوان یکی از امن ترین شهرهای ایران، نباید تسلیم ناامن کننده های بازار مسکن شود.
افزایش بی رویه و غیر طبیعی قیمت مسکن در هفته های اخیر ، می تواند مورد ارزیابی دقیق و اطلاعاتی نهادهای ذیربط قرار گیرد تا بتوان سرنخ های احتمالی تهدید آرامش روانی مردم را از این حیث کشف کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از