روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 63
  • 899
  • 1,048,480
رسانه‌ها ملزم به بیمه‌ی خبرنگاران هستند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد آذربایجان‌شرقی همزمان با روز خبرنگار در دفتر خبرگزاری ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی حضور یافته و ضمن تبریک روز خبرنگار، با دست اندرکاران این رسانه گفت‌وگو کرده و به سوالاتشان پاسخ گفت.
محمدمحمدپور با بیان این‌که خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا جو ارزشمندی دارند، گفت: زحمات خبرنگاران قابل تقدیر بوده و امیدوارکننده است.
وی با اشاره به این‌که بدون فعالیت عرصه‌ی خبری، امیدی به جریان توسعه نیست، اظهار کرد: جاری شدن گفتمان فرهنگی در گرو کار اخالی رسانه و خبرنگاران بوده و در غیر این صورت مسیر توسعه مبتنی بر فرهنگ نخواهد بود.
وی با تاکید بر این‌که توسعه بارور نمی‌شود مگر منشا فرهنگی داشته باشد، خاطرنشان کرد: رسانه‌ها ملزم به بیمه‌ کردن خبرنگارانشان(خبرنگارانی که تحت عنوان کار حرفه‌ای با رسانه‌ها فعالیت می‌کنند) هستند و یکی از ملاک‌های ارزیابی هر رسانه، بیمه بودن خبرنگاران آن رسانه است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان با بیان این‌که در کار خبری “کار پاره وقت” نداریم مگر اینکه خود خبرگزاری فعالیت فرد را به عنوان فعالیت “پاره وقت” تشخیص دهد، افزود: در حال توجیه سیستم بیمه هستیم و رسانه نیز باید این موضوع را تفهیم کند که کار خبرنگاری، کاری میدانی است.
وی با اشاره به فعالیت ۳۲۴ رسانه در استان، یادآور شد: از لحاظ تعداد رسانه‌ها استان ما رتبه‌ی پنجم کشوری را دارد که ۱۱۰ مورد رسانه‌های استان شامل پایگاه‌های خبری، ۱۰ مورد شامل رسانه‌های الکترونیکی، ۱۵ مورد شامل روزنامه و بقیه نیز شامل هفته نامه، ماهنامه، فصلنامه، تخصصی، سراسری، استانی و شهرستانی است.
محمدپور با بیان این‌که تعدادی از روزنامه‌ها و هفته‌ نامه‌های استان سراسری هستند، خاطرنشان کرد: عوامل متعددی مطرح است تا نشریه و روزنامه‌ای در سطح کشور تاثیرگذار باشد که برخورداری از نیروهای حرفه‌ای و کارآمد، تاثیرگذار و اهل قلم از جمله‌ی آن است.
وی با اشاره به ساماندهی و رتبه بندی خبرنگاران نیز یادآور شد: خبرنگاران در این رابطه به سامانه “ای رسانه” وارد شده و اطلاعات خود را وارد کنند تا رتبه بندی شده و کارت خبرنگاری صادر شود .
وی در ادامه با تاکید براهمیت آموزش و یادگیری اصول و فنون خبرنویسی برای خبرنگاران، اظهار کرد: در این عرصه، گذراندن دوره‌های آموزشی برای خبرنگاران بسیار اهمیت دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز