روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
رسانه

 شماره جدید مجله «زنان امروز» منتشر شد

شماره بیست‌وچهارم مجله زنان امروز روی پیشخوان فروشگاه‌های مطبوعات و کتابفروشی‌ها قرار گرفت.
در بیست‌وچهارمین شماره مجله زنان روی پیشخوان فروشگاه‌های مطبوعات و کتابفروشی‌ها قرار گرفته می‌خوانید:
مطالب بخش روایت مستند، شمارۀ ۲۴، مجلۀ زنان امروز
*محسن احمدی به مدت چهارماه، شب تا صبح، راهی خیابان‌های تهران شده برای نوشتن گزارشی از زنان مبتلا به اعتیاد. «جوانی‌های ته‌کشیده» گزارشی است از زنانی که با زندگی در حاشیۀ اتوبان‌ها، پارک‌ها، خانه‌های مخروبه، مکان‌های به ظاهر امن، کمپ‌های ترک اعتیاد زنان، پناهگاه‌های میان‌راهی و … به چیزی شبیه زندگی چنگ زده‌اند، چیزی به تلخی تریاک و توهم شیشه.
*سونیا غفاری از درمان زنان مصرف‌کنندۀ مواد با «برنامۀ جنسیت‌محور کاهش آسیب اعتیاد» نوشته است.
*حبیب دانشور در «با رویش ناگزیر “علف‌“ها چه می‌کنید» از اعتیاد در دانش‌آموزان دختر دبیرستانی نوشته است.
*ساناز حمزه‌علی با رویا نوری، کارشناس مسائل اجتماعی، دربارۀ «اعتیاد در دامن زنان طبقۀ متوسط» گفت‌و‌گو کرده است. رویا نوری در سال ۹۵ با مطالعه بر ۷۸۰ زن و دختر معتاد از طبقات مختلف اجتماعی و ساکن مناطق مختلف شهر تهران، نقشه و جغرافیای اعتیاد زنان در شهر تهران را تهیه کرده است.
*مرضیه کوهستانی از برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد نوشته است: «پیشگیری واقعاً بهتر از درمان است».
*ساناز حمزه‌علی با هومن نارنجی‌ها، کارشناس حوزۀ اعتیاد، هم گفت‌و‌گو کرده است: «فرزندپروری، حلقۀ مفقودۀ کاهش اعتیاد».
*فهیمه حسن‌میری از حذف تصویر زنان از اعلامیۀ ترحیمشان گزارش نوشته است: «مجلس ترحیمِ یک قاب خالی».
*الهه حمیدی‌کیا در «اولین همنوایی در “آزادی”» از تجربۀ خود از تماشای مسابقۀ والیبال بین ایران و بلژیک در نوزدهم خرداد نوشته است.
*فروغ عزیزی برای این شمارۀ جراید نسوان به سراغ مجلۀ عالم نسوان رفته است که ۱۳ سال در تاریخ پرفراز و نشیب سال‌های ۱۲۹۹ تا ۱۳۱۲ هجری‌شمسی منتشر شد: «خانه‌داری را باید اول به مردان آموخت».
*نگین باقری در «زنانی که از چرک‌شدن لباس‌ها غمگین می‌شوند» از افزایش بازنمایی کار خانگی زنان در تبلیغات تلویزیون نوشته است.
*افسون حضرتی در «رویاهایتان را دنبال کنید» با مهسا ترابی، دوندۀ اولترا‌ماراتن، گفت‌و‌گو کرده است.
*مهدی قدیمی در «زنان در میان حوادث خرداد مجلس» در بازخوانی فعالیت نمایندگان زن مجلس در خرداد به دو موضوع پرداخته است: اهانت امام جمعۀ ساوه به زنان و ورود زنان به ورزشگاه آزادی.

انتشار «قلک» با رعایت آداب حرفه‌ای تحسین‌برانگیز است

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی در پیامی به مناسبت پایان سومین سال انتشار ماهنامه قلک و ورود این نشریه به چهارمین سال انتشار، در پیامی، انتشار قلک را «تحسین‌برانگیز» خواند.
در متن پیام حسین انتظامی خطاب به امیر لعلی، مدیرمسئول ماهنامه قلک آمده است: «در روزگاری که به واسطه شتاب روزافزون رسانه‌های مدرن و فراگیر، حفظ و بقای یک نشریه کاغذی، همتی بلند می‌طلبد، تولد سه سالگی «قلک» آن هم با رعایت آداب حرفه‌ای و دور از کاستی‌ها و کم‌فروشی‌های رایج، تحسین‌برانگیز و قابل تقدیر است. خاصه آنکه برگ‌های این قلک دوست‌داشتنی برای کودکانی ورق می‌خورد که آینده این سرزمین هستند.تبریک این اتفاق نه تنها برای سه‌سالگی ماهنامه قلک که بابت نگاه توسعه‌محور و زمان‌شناس جنابعالی در حوزه مطبوعات کودک و نوجوان است.از خداوند متعال دوام توفیق جنابعالی و همکارن و رونق نشریات بنگاه مطبوعاتی شما را خواستارم».ماهنامه قلک با هدف ارتقای سبک زندگی اقتصادی کودکان و نسل آینده، برای گروه‌ سنی ۳ تا ۷ سال منتشر می‌شود و تاکنون ۳۷ شماره از آن منتشر شده است. صاحب‌امتیاز این نشریه مؤسسه مطبوعاتی دایره رنگی ایده‌آل و مدیرمسئول آن امیر لعلی است.در انتشار ماهنامه قلک، گروهی از خبره‌ترین نویسندگان، تصویرسازان و متخصصان روان‌شناسی کودک و اقتصاددانان کودک مشارکت دارند. این نشریه تلاش کرده است الگوی جدیدی در انتشار نشریات کودک ارائه دهد.گروه بررسی نشریات شورای کتاب کودک نیز ماهنامه قلک را طی سال‌های ۹۳ و ۹۴ به عنوان کیفی‌ترین مجله خردسال کشور معرفی کرده است.
علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این نشریه می‌توانند با شماره ۸۸۹۰۴۶۱۶ تماس بگیرند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز