روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 57
  • 969
  • 1,384,333
رشد تردد ۲ ماهه در راه‌های کشور به ۱۰/۵ درصد رسید

داود کشاورزیان در جلسه سازمان‌های امدادی و خدماتی به منظور هماهنگی برای طرح‌های ویژه ترافیکی اظهار داشت: حجم قابل توجهی از سفرها را در ایام نوروزی داریم و بر اساس آمار دستگاه‌های تردد شمار از ۲۵ اسفند ۹۵ تا ۱۵ فروردین ۹۶ رشد ۱۰/۳ درصدی تردد در کشور ثبت شد و برپایه آمار پزشکی قانونی در این ایام، کاهش ۷/۷ درصدی تلفات را نسبت به سال قبل داشتیم.
رییس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای افزود: آمارها بیانگر کاهش میزان تلفات انتقال مصدومان به مراکز درمانی است و این امر نشانه سرعت عمل واحدهای امدادی در این زمینه است؛ در حالی که آمار تولید خودرو، شماره‌گذاری و سفرهای هموطنان با خودروهای شخصی افزایش فراوانی دارد.
رییس سازمان مزبور یادآور شد: رشد ۱۲/۱ درصدی تردد در فروردین‌ماه و ۹/۹ درصدی در اردیبهشت‌ماه در همسنجی با پارسال حاصل شد و در واقع بطور متوسط ۲ماهه امسال نسبت به ۹۵ نزدیک به ۱۰/۵ درصد رشد تردد در کشور رویداده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: آمار مربوط به پلاک خودروها نیز تاییدی بر این مطلب است و به همین دلیل رشد ترددها پیش بینی می شود.
کشاورزیان درباره برنامه‌ریزی و طرح ویژه سفرهای تابستانی نیز گفت: تقارن آغاز تابستان با تعطیلات عید فطر و الگوی سفرهای مردم کشور، پیش‌بینی می‌شود که سفرهای تابستانی مسافران پیش از عید فطر و از چهارشنبه ۳۱ خرداد، آغاز شود؛ بر همین اساس پیشنهاد شده که طرح ویژه تابستانی از تاریخ چهارشنبه آغاز و تا یکم مهرماه نیز ادامه خواهد داشت.
برپایه این گزارش، سردار «تقی مهری» رییس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران نیز در این نشست، افزود: بر اساس تصمیمات ستاد و استان‌های مبدأ کاروان زائران، طرح‌های ویژه ترافیکی اجرایی می شود.
وی خاطرنشان کرد: عوارض مسیرهای منتهی به مرقد امام مانند اتوبان قم- تهران در این ایام رایگان است و همچنین کاروان‌های اتوبوسی زائران نیز توسط گروه‌های پیش‌بینی‌شده همراهی خواهند شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز