روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 298
  • بازدید دیروز: 430
  • کل بازدید ها: 602,215
رشد فزاینده آسیب های اجتماعی در کشور

رئیس توسعه و پیشگیری سازمان بهزیستی کشور با اشاره به رشد فزاینده آسیب های اجتماعی در کشور گفت: مطالعات انحرافات و آسیب های اجتماعی از آن جهت مهم است که از طریق آن می توان به ریشه یابی و ارائه راهکارهای حل آن، پرداخت.
فاطمه عباسی در آیین افتتاح عملیاتی سراسری سامانه پیمایش رصد آسیب های اجتماعی و تعیین‌کننده های آن موسوم به سراج در محل بهزیستی افزود: اگر به مساله آسیب های اجتماعی ورود پیدا نکنیم، این آسیب ها تکرار می شود و به مولفه های فرهنگی، رسوخ پیدا می کند.
وی خاطرنشان کرد: براساس برنامه ششم توسعه، سازمان بهزیستی کشور جزو سازمانهایی است که باید تا آخر این برنامه، آسیب های اجتماعی را به ۲۵ درصد میزان کنونی برساند.بنابراین سامانه پیمایش رصد آسیب های اجتماعی در این راستا راه اندازی شده است.
رئیس توسعه و پیشگیری سازمان بهزیستی کشور گفت: در این سامانه، پنج هدف شامل شناخت وضعیت موجود آسیب های اجتماعی، بررسی روند تغییرات آسیب ها، شناسایی عوامل تعیین کننده آسیب ها، طراحی برنامه مناسب برای پیشگیری از آسیب ها و تهیه اطلس سهمیه بندی روزآمد از وضعیت عوامل خطر و محافظ، مدنظر قرار گرفته است.
درک اهمیت رصد آسیب های اجتماعی از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر
پرویز افشار سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اهمیت رصد آسیب های اجتماعی و اقدامات سایر کشورها در این زمینه گفت: در آمریکای شمالی و اتحادیه اروپا نیز آسیبهای اجتماعی بصورت شبانه روزی رصد می شوند و در ایران نیز سامانه هایی مانند پزشکی قانونی و سازمان زندان ها فعال هستند و کاهش عوامل خطر از همین رصد ها بیرون می آید.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز