روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 3
  • 468
  • 1,139
  • 1,383,775
رشد ۵۱۳ درصدی گردشگران ایرانیِ گرجستان در سال ۲۰۱۶

گردشگران ایرانی جایگاه ششم را در میان بیشترین گردشگران خارجی از گرجستان دارند.
بر اساس آمار منتشر شده، شمار گردشگران ایرانی در سال ۲۰۱۶ میلادی در گرجستان با رشد ۵۱۳ درصدی به بیش از ۱۲۰ هزار نفر رسیده است.
«گئورگی چوگووادزه»، رئیس سازمان گردشگری گرجستان معتقد است، رشد تعداد بازدیدکنندگان ایرانی از این کشور به دلیل برقراری مجدد رژیم بدون ویزا میان گرجستان و ایران است.
وی برقراری پروازهای مستقیم، تبلیغات گسترده تورگردان‌ها در روزنامه ها و نشریات ایرانی را عامل اصلی موفقیت در صنعت گردشگری گرجستان دانست و خاطرنشان کرد: تنها در مدت شش ماه بیش از ۷۵ هزار ایرانی وارد تفلیس شده‌اند.
لغو روادید میان ایران و گرجستان در نوامبر سال ۲۰۱۰ میلادی به امضا رسید و در سال ۲۰۱۱ عملیاتی شد، اما در سال ۲۰۱۳ با روی کار آمدن دولت ائتلافی غرب‌گرای «رویای گرجستان» این موافقتنامه لغو شد.«بیدزینا ایوانیشویلی»، نخست‌وزیر گرجستان در آن زمان ضمن تاکید بر روابط خوب تفلیس و تهران، رژیم ویزایی برای ایران را توصیه سازمان ملل به این کشور عنوان کرد.
با این تصمیم گرجستان، شمار گردشگران ایرانی به شدت کاهش یافت، به طوری که تا ابتدای سال ۲۰۱۵ میلادی با کاهش ۷۰ درصدی به ۲۵ هزار نفر در سال رسید و در پی آن ۱۰۰ شرکت ایرانی فعال در این کشور به دلیل محدودیت های ویزایی و بانکی مجبور به ترک بازار گرجستان شدند.
اما بار دیگر با توافق دو کشور در فوریه ۲۰۱۶، لغو روادید میان ایران و گرجستان برقرار شد و اتباع ایرانی می‌توانند به مدت ۴۵ روز در این کشور اقامت داشته باشند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز