روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 750
  • 721
  • 1,335,672
رشد ۶۳ درصدی جرایم اینترنتی در کشور

رئیس پلیس فتا، از رشد ۶۳ درصدی جرایم اینترنتی و تبادل اطلاعاتی پلیس فتای ایران با ۱۴۷ کشور خبرداد. سردار سید کمال‌هادیان فر در نخستین همایش ملی رویارویی با جرایم سایبری، با بیان این خبر افزود: پلیس فتا با ایجاد دبیرخانه در نیروی انتظامی در سند چشم‌انداز دولت شکل گرفت و یک سند راهبردی در ۶ فصل راه‌اندازی شد و اواخر سال ۸۹ رسماً کار خودش را آغاز کرد.
وی ادامه داد: چشم‌انداز پلیس فتا در افق ۱۴۰۰ پلیسی کارآمد و پاسخگو برای جوابگویی به نیازهای کاربران و صیانت از منش ایرانیان در فضای مجازی است.سردار هادیان فر گفت: جرایمی که جنبه بین‌المللی دارد با جدیت در فضای بین‌المللی از سوی پلیس فتا دنبال می‌شود تا جایی که پلیس فتا تعامل بسیار خوبی با رؤسای پلیس فناوری اطلاعات در کشورهای دیگر دارد.وی با اشاره به رشد ۶۳ درصدی جرایم اینترنتی افزود: پلیس فتای ایران با ۱۴۷ کشور تبادل اطلاعاتی دارد.رئیس پلیس فتا گفت: مجرمان فضای مجازی در کمترین زمان ممکن می‌توانند سخت‌ترین صدمات را وارد و رقم‌های درشتی را هم برداشت کنند و همچنان ناشناس بمانند.
سردار هادیان فر ادامه داد: براساس آمارهای مستند ۳/۲ درصد از جمعیت کل دنیا کاربران فضای مجازی هستند و ۶۲ درصد جمعیت جهان می‌توانند به صورت آنلاین به اینترنت وصل شوند. این آمار اهمیت رصد امنیتی داده‌هایی را نشان می‌دهد که در کمترین زمان ممکن در فضای مجازی منتشر شده و به اشتراک گذاشته می‌شود.
وی گفت: امیدواریم این همایش‌ها بتواند ما را در تدوین قوانین جدید و نزدیکی قوانین کشور به قوانین بین‌المللی کمک کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز