روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 1,282
  • 1,097
  • 1,390,447
رشد ۷۰ درصدی ذخیره سلول‌های بنیادی خون بند ناف در چند ماه اخیر

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادی خون بند ناف سلامتی را برای اینده تضمین می‌کندگفت: «شرکت فناوری بن یاخته‌های رویان» دفتر نمایندگی آذربایجان‌شرقی تاکنون موفق به اخذ بیش از ۲۵۰۰ نمونه بند ناف شده است که رشد ۷۰ درصدی ذخیره سلول‌های بنیادی خون بند ناف در چند ماه اخیر در این مرکز، نشان از دوراندیشی و نگرش مثبت والدین به پس‌انداز سلامتی است.
دکتر جعفر محسنی در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه خون بند ناف غنی از سلول‌های بنیادی پرتوان و نامیرا است، اعلام کرد: خون بند ناف تنها گزینه درمان بسیاری از بیماری‌های وخیم و صعب العلاج است.
وی افزود: با‌ توجه به اینکه امکان ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادی خون بند ناف تنها یکبار و آن هم در زمان تولد برای هر فرد وجود دارد، خاطرنشان کرد: امروزه ذخیره سلول‌های بنیادی نوزاد به انتخاب بسیاری از والدین تبدیل شده است؛ به طوری که هم اکنون بیش از ۵۰۰ بانک خون بند ناف در سراسر جهان وجود دارد.
دکتر محسنی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۳۰ هزار پیوند خون بندناف در سراسر جهان انجام گرفته است، اظهار کرد: «شرکت فناوری بن یاخته‌های رویان» برای اولین بار و بصورت انحصاری از سال ۱۳۸۴ زیر نظر استاندارد جهانی نسبت به فعالیت جمع‌آوری و ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادی در ایران اقدام کرد که این شرکت با بیش از ۲۶ شعبه فعال در سراسر کشور موفق به راه‌اندازی بانک ثبت اچ ال آ (شاخص‌های ژنتیکی سلول) شده است و ذخیره بالغ بر ۸۰۰۰ نمونه سرمایه اصلی این مرکز به شمار می‌رود.
رئیس سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه «شرکت فناوری بن یاخته‌های رویان» دفتر نمایندگی آذربایجان‌شرقی از ۱۳۸۷ فعالیتش را آغاز کرده است، گفت: این دفتر نمایندگی موفق به اخذ رتبه برتر علمی ار نظر کیفیت نمونه‌های ذخیره شده کشور در چندین دوره متوالی شده است که این حاکی از تجربه و تخصص تیم فعال و پویای این مرکز می‌باشد.
وی با اشاره به ضرورت ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادی، بیان کرد: این سلول‌ها به طور متوسط۲۰ الی ۲۵ سال ذخیره شده و درمان بیش از۷۰ نوع بیماری صعب العلاج، سرطان خون، تالاسمی، کم خونی‌های مادرزادی، نقص سیستم ایمنی و فلج مغزی کودکان با استفاده از این سلول‌های بنیادی میسر می‌شود.
دکتر محسنی ادامه داد: همچنین انجام تحقیقات وسیع در زمینه بیماری‌هایی چون پارکینسون، بیماری‌های قلبی، کبدی، دیابت، دیستروفی عضلانی، آسیب‌های نخاعی، ام اس، سکته و … از طریق هم سلول‌های بنیادی انجام می‌شود.
وی در رابطه با شرایط ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادی خون بند ناف نوزاد، گفت: باید مادر باردار در ماه نهم جهت مشاوره پزشکی و انجام آزمایشات مربوطه به یکی از شعب معتبر شرکت فناوری بن یاخته‌های رویان مراجعه و مراحل ثبت نام را تکمیل کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز