روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 81
  • 899
  • 1,048,498
رشد ۷۵ درصدی بار صادراتی راه‌آهن آذربایجان

جابه‌جايي بيش از يک‌ميليون و 160 هزار نفر مسافر

مدیرکل راه‌آهن آذربایجان به حجم مسافر جابه‌جا شده از طریق خطوط ریل راه‌آهن آذربایجان را رقم یک‌میلیون و ۱۶۰ هزار و ۶۹۰ نفر را عنوان داشت و گفت: این رقم در مدت مشابه سال قبل ۷۹۸ هزار و ۹۶۲ نفر بوده که از رشد بیش از ۲۵ درصدی حکایت دارد.
شاپور ارصلانی اظهار داشت: ۲۱ هزار تن بار از طریق خطوط ریلی آذربایجان به خارج از کشور صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از رشد ۷۵درصدی برخوردار بوده که شامل اقلامی نظیر زغال سنگ، میلگرد، قیر، الکل، شیشه، نمک، مواد پتروشیمی، مصالح ساختمانی از قبیل کاشی و … می‌شود.
وی افزود: میزان بار وارداتی نیز از طریق اداره‌کل راه‌آهن آذربایجان نیز ۸۶ هزار تن است که رشد ۲۶ درصدی را نشان می‌دهد و خاک روی، صفحات چوبی،کود فسفات،کالاهای کانتینری، آهن آلات و لوله، قطعات خودرو و مواداولیه شکلات و شیرینی بوده است.
ارصلانی، حمل بار و درآمد حاصل از این بخش در حوزه مدیریتش را در مجموع مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: میزان تناژ بار حمل و نقل شده در ۶ ماهه اول ۶۴۷ هزار تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۴۹۵ هزار تن بوده بار رشد ۳۰ درصد و از لحاظ درآمدزایی رشد ۱۲ درصدی داشته است.
وی، میزان تناژ بارگیری شده در این اداره‌کل در ۶ ماهه اول سال‌جاری ۵۷۷ هزار تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۴۵۲ هزار تن بوده رشد ۲۸ درصدی را نشان می‌دهد و میزان تناژ بار تخلیه شده در ۶ ماهه اول سال ۹۷ به میزان ۳۰۹ هزار تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۱۹۶ هزار تن بوده از رشد ۵۸ درصدی را نشان می‌دهد.
این مقام ارشد استان در حوزه حمل و نقل ریلی، میزان رشد تن کیلومتر خالص مرزی در ۶ ماهه اول سال‌جاری را نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۸ درصد اعلام و تاکید کرد: میزان تن کیلومتر خالص مرزی راه‌آهن آذربایجان در ۶ ماهه اول سال گذشته۱۰۷ میلیون تن ثبت شده که در ۶ ماهه اول امسال به ۱۹۰ میلیون تن رسیده و از رشد ۷۸ درصدی برخوردار است.
جابه‌جایی بیش از
یک‌میلیون و ۱۶۰ هزار نفر مسافر
وی در ادامه مصاحبه با فارس، به حجم مسافر جابه‌جا شده از طریق خطوط ریل راه‌آهن آذربایجان را رقم یک‌میلیون و ۱۶۰ هزار و ۶۹۰ نفر را عنوان داشت و گفت: این رقم در مدت مشابه سال قبل ۷۹۸ هزار و ۹۶۲ نفر بوده که از رشد بیش از ۲۵ درصدی حکایت دارد.
ارصلانی، حجم جابه‌جایی مسافر در استان آذربایجان‌شرقی را نیز یادآور شد و اضافه کرد: تعداد مسافر جابه‌جا شده توسط حمل و نقل ریلی در استان آذربایجان‌شرقی را در ۶ ماهه اول سال‌جاری یک میلیون و ۳۶۸ هزار و ۱۲۳ نفر بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹ درصد افزایش نشان می‌دهد.
مدیرکل راه‌آهن آذربایجان یادآور شد: که در این آمار ایستگاه میانه هم جزو استان آذربایجان‌شرقی محسوب می‌گردد.
راه‌آهن آذربایجان یکی از نواحی ۱۹گانه شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود، محدوده این اداره‌کل شامل چهار محور در مسیر میانه- مراغه- تبریز، تبریز- صوفیان- جلفا، صوفیان- رازی و مراغه- مهاباد فعال است که شامل ۳۸ ایستگاه با ۷۲۰ کیلومتر خط اصلی و ۳۰۰ کیلومتر خط فرعی، صنعتی و تجاری است.
راه‌آهن آذربایجان محدوده استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی و اردبیل را شامل می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز