روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
رصد عملکرد بیش از ۸۰۰ اداره در حوزه حقوق شهروندی و عفاف و حجاب

سردار استوار آذر مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، در اولین جلسه توجیهی آموزشی بازرسی مشترک حقوق شهروندی و عفاف وحجاب در سال ۹۶ با تاکید بر فعالیت سه کارگروه تشکیل شده صیانت از حریم امنیت عمومی، حقوق شهروندی و عفاف و حجاب از ۱۰ تیر تا ۳۰ مردادماه، هدف تشکیل این کارگروه ها را نه مچ گیری در ادارات بلکه اصلاح روند کاری کارکنان عنوان کرد.
به گزارش شهریار، نماینده تام الاختیار استاندار در حقوق شهروندی با اعلام خبر فوق تصریح کرد: بیشترین انتظار از اجرای این طرح در بیش از ۸۰۰ اداره استان، تفهیم این امور با کمترین حاشیه و بیشترین بهره برای کارکنان ادارات فوق است. که نتایج حاصل از هر یک از ادارات فقط به مدیر آن اداره جهت اصلاح و رسیدگی بازگو می شود و از ارائه آمار به سایر ادارات جلوگیری خواهد شد.
وی افزود: با تجمیع ۲۴ گانه ادارات معین در قالب این کارگروه و در حوزه عفاف و حجاب و حقوق شهروندی بسیاری از موازی کاری ادارات و جزیره ای عمل کردن ارگان ها حذف و تمامی هماهنگی ها با مطرح شدن در این جلسه و پس از کارشناسی های تخصصی اجرایی می شود.
استوار آذر تصریح کرد: انتظار داریم عزیزانی که مسئولیت انجام این وظیفه خطیر را در ادارات برعهده می گیرند به نحو تمام و کمال و با رعایت تمام اصول اخلانی و حفظ کرامات انسانی به این امر ورود پیدا کنند.
مدیرکل امور اجتماعی استاندار فرهنگ سازی در خصوص ترویج مطالبه گری مردم از حقوق شهروندی خود را در فاز اول اجراییات این طرح عنوان کرد.
سردار استوار آذر با اشاره به گله مندی تعدادی از شهروندان از اوضاع ظاهری بعضی از کارکنان شرکت های خصوصی تصریح کرد: فقط سازمان های که مجوز ارگان و یا شرکت های خصوصی از آن مرکز صادر شده با حفظ اصول اخلاقی و کرامات حق دخالت دارند.
وی ضمن قدردانی از شهرداری های مناطق تبریز بابت مکانیزه کردن قسمتی از فرایند های اداری در فضای مجازی تصریح کرد: انجام این عمل در راستای تکریم ارباب رجوع و حفظ حقوق شهروندی آنان است که شهروندان می توانند به جای مراجعه مستقیم با استفاده از اینترنت مطالبات خود را ثبت و پیگیر آن باشند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز