روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 810
  • 857
  • 1,394,103
رفاه اجتماعی

 تکمیل طرح توزیع سهام عدالت تا پایان سال

معاون اول رئیس جمهوری یک طرح اولویت‌دار وزارت اقتصاد «مصوبات فرماندهی اقتصاد مقاومتی» را برای اجرا در سال ۱۳۹۶ ابلاغ کرد.
در این ابلاغیه تکمیل طرح توزیع سهام عدالت به عهده وزارت امور اقتصادی و دارایی گذاشته شده و اجرای موارد زیر توسط «دستگاه مجری» ضروری قلمداد شده است:
۱) طرح‌های مصوب برای اجرا در سال ۱۳۹۶ باید توسط «دستگاه مجری» با اولویت و در چارچوب «نظام یکپارچه پیشبرد و پایش اقتصاد مقاومتی» اجرا و تکمیل شوند. بدیهی است کلیه مسئولیت‌ها از زمان ابلاغ تا اتمام طرح برعهده «دستگاه مجری» خواهد بود.
۲) «دستگاه مجری»، با قید فوریت حداکثر ظرف مدت یک هفته برای تسریع در اجرای هر یک از آنها نسبت به صدور حکم برای معاون یا معاونین ذیربط خود یا مقام همتراز به‌عنوان مجری اقدام و به دبیرخانه ستاد معرفی کند.
۳) مجری منصوب از سوی وزیر یا بالاترین مقام «دستگاه مجری»، موظف است تا شنبه مورخ ۱۰/ ۴/ ۱۳۹۶ برای هر یک از طرح‌ها در چارچوب منشور طرح مندرج در «نظام یکپارچه پیشبرد و پایش اقتصاد مقاومتی»، «برنامه عملیاتی» تهیه و پس از تأیید رئیس دستگاه اجرایی به دبیرخانه ستاد ارائه کند.
۴) تأمین منابع مالی لازم برای اجرای هر یک از طرح‌های مصوب بر عهده «دستگاه مجری» است و مجری باید در چهارچوب اعتبارات، وظایف و اختیارات دستگاه مجری، کلیه اقدامات لازم را برای تأمین مالی طرح به نحوی به عمل آورد که طرح طبق زمانبندی مصوب اجرا شود.
۵) «دستگاه مجری» موظف است به صورت ماهانه گزارش اقدامات به‌عمل‌آمده برای اجرای هر یک از طرح‌ها و عملکرد را در چارچوب «نظام یکپارچه پیشبرد و پایش اقتصاد مقاومتی» و شاخص‌های مصوب ستاد به طور مستمر به دبیرخانه ستاد ارسال کند.
همچنین آمده است: کلیه دستگاه‌های اجرایی بالاخص نظام بانکی کشور موظف به انجام همکاری‌های لازم با «دستگاه مجری» برای اجرای طرح‌های اولویت‌دار «مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی» برای اجرا در سال ۱۳۹۶ هستند. طراحی سازوکار لازم برای تحقق همکاری‌های مشترک با سایر دستگاه‌ها بر عهده «دستگاه مجری» است.
اجرای هر یک از طرح‌ها بر اساس «نظام یکپارچه پیشبرد و پایش اقتصاد مقاومتی» و مصوبات ستاد، توسط دبیرخانه ستاد مورد پایش قرار می‌گیرد. برای نظارت بر اجرا و حصول اطمینان از پیشرفت طرح‌های مصوب، بازدیدهای میدانی به‌صورت اتفاقی حسب مورد توسط دبیرخانه انجام خواهد شد و پس از ارزیابی عملکرد، تشویق یا تنبیه مجری در دستور کار ستاد قرار می‌گیرد. در آخر اشاره شده که دبیرخانه ستاد پس از بررسی گزارش‌های واصله از «دستگاه مجری» و مستندات مربوط، موضوع را جهت پیگیری اجرای طرح، رسیدگی به نحوه اجرا و بررسی مشکلات و اتخاذ تصمیمات مقتضی برای پیشبرد طرح در دستور کار «نشست سه جانبه رئیس ستاد، دستگاه مجری و دبیرخانه ستاد» قرار می‌دهد.
لازم است نتیجه اقدامات انجام یافته در ارتباط با مصوبات ابلاغی به اینجانب گزارش شود.
ابلاغ برنامه «اشتغال فراگیر در سال۹۶» به دستگاه‌های اجرایی
در دستورالعملی دیگر جهانگیری، رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برنامه اشتغال فراگیر در سال ۱۳۹۶ را به کلیه دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد.
هدف از این ابلاغیه افزایش جمعیت شاغل کشور به میزان ۹۷۰ هزار نفر در سال ۹۶ است و برنامه اشتغال فراگیر به تأیید کارگروه منتخب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی متشکل از رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، وزیر امور اقتصادی و دارایی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، رئیس کل بانک مرکزی، رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی و معاون هماهنگی و نظارت معاون اول رئیس جمهوری رسیده است.

سطح آب دریای خزر ۱۱ سانتیمتر بالا آمد

مدیر مرکز ملی مطالعات و تحقیقات دریای مازندران با اشاره به پیش‌بینی افزایش ۴۵ سانتیمتری سطح تراز آب دریای خزر طی سه سال آینده گفت: در ۶ ماهه دوم سال گذشته نسبت به ۶ ماهه دوم سال ۱۳۹۴ افزایش ۱۱ سانتیمتری تراز آب دریای خزر را داشتیم. به گزارش تسنیم، داریوش یوسفی‌کبریا با اشاره به اینکه بالا آمدن آب دریا حدود ۱۵ میلیارد دلار خسارت به کشورهای حاشیه دریای خزر وارد کرده بود، تصریح کرد: در آن تاریخ در کشور، مرکزی که مطالعات اختصاصی روی آب دریای خزر انجام بدهد، وجود نداشت.

شهید بهشتی هیچگاه از اهرم قدرت  برای سرکوب و حذف مخالف خود استفاده نکرد

رییس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان اعلام کرد: باید از بازتولید تفکری که به دنبال حذف اندیشه مخالف است جلوگیری شود.
محمدرضا عارف به مناسبت سالگرد واقعه هفتم تیر و شهادت دکتر بهشتی در اینستاگرام خود نوشت: حزب جمهوری اسلامی قوی‌ترین کانون حاکمیت مردمی بود که موسسین آن نقش تاثیرگذاری در شکل گیری انقلاب اسلامی داشتند از جمله شهید بزرگوار دکتر بهشتی. به باور من، فاجعه هفتم تیر با یک طراحی پیچیده به قصد سرنگونی نظام صورت گرفت و به همین دلیل معتقدم آن حادثه آینده نظام را بیمه کرد.
شهید بهشتی در دوران بعد از انقلاب مورد تهمت‌ها و بداخلاقی‌های فراوانی قرار گرفت که سرمنشأ آنها برای او مشخص بود، اما با سعه‌صدر مثالی‌زدنی‌اش هیچگاه از اهرم قدرت برای سرکوب و حذف مخالف خود استفاده نکرد.باید اندیشه‌های شهید بهشتی در ارکان مختلف حاکمیت متبلور باشد و از بازتولید تفکراتی که به دنبال حذف و طرد اندیشه‌های مخالف است جلوگیری شود چرا که این تفکرات می تواند سم مهلکی برای یک نظام مردمی باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز