روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 707
  • 761
  • 1,333,408
رفع مشکلات بیمه تامین اجتماعی تاکسیرانان

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تبریز از رفع بسیاری از مشکلات بیمه تامین اجتماعی تاکسیرانان تبریز خبر داد.
به گزارش شهریار به نقل از سازمان تاکسیرانی تبریز، فرخ جلالی بخشنامه ابلاغی سازمان تامین اجتماعی به ادارات کل استانها برای اجرای تبصره (۱) ماده واحده قانون بیمه تامین اجتماعی رانندگان حمل ونقل بار و مسافر بین شهری مبنی بر ارائه مزایای مندرج در قانون تامین اجتماعی و تعمیم آن به رانندگان عمومی حمل ونقل بار و مسافر درون شهری که فاقد رابطه مزد بگیری بوده و بصورت انفرادی یا گروهی حق بیمه پرداخت می کنند را تشریح کرد.
فرخ جلالی ادامه داد: به موجب این بخشنامه منبعد غرامت دستمزد ایام بیماری تاکسیرانان بیمه شده نیز همانند رانندگان حمل ونقل عمومی بین شهری به این شرح پرداخت خواهد شد:
۱ – بیمه شده می بایست مدارک مربوط به ایام استراحت پزشکی را حداکثر ظرف یکماه از تاریخ شروع استراحت یا تاریخ ترخیص از بیمارستان ( در موارد بستری) به شعبه ارائه نماید. پذیرش گواهی استراحت پزشکی که خارج از مهلت مذکور ارائه میگردد منوط به ارائه مدارک و مستندات درمانی و تایید اداره کل استان خواهد بود.
۲ – پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری یا کمک بارداری منوط به واریز حق بیمه تا روز قبل از شروع استراحت پزشکی می باشد.
۳ – رانندگان مذکور می بایست در تاریخ شروع استراحت پزشکی حسب مورد دارای کارت هوشمند رانندگی ، پروانه تاکسیرانی یا مجوز اشتغال معتبر از مراجع ذیصلاح باشند.
۴ – گواهی های استراحت پزشکی لغایت ۶۰روز در سال می بایست به تایید شورای پزشکی و مازاد بر ۶۰ روز در سال به تایید کمیسیون پزشکی برسند.
۵ – گواهی پزشکی مربوط به کمک بارداری (مرخصی زایمان) نیاز به تایید مراجع پزشکی ندارد.
۶ – تکمیل فرم معرفی بکار و استعلام وضعیت مبنی بر تایید عدم اشتغال بکار رانندگان درون شهری در مدت استراحت پزشکی یا مرخصی زایمان به عهده مرجع ذیصلاح صادر کننده پروانه کار یا مجوز اشتغال می باشد.
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تبریز در پایان ضمن تقدیر و تشکر از مقامات محترم استانی و کشوری بعلت پیگیری و رفع مشکلات بیمه تامین اجتماعی تاکسیرانان افزود: از حدود دو سال قبل پرونده رانندگان جدیدی که با دریافت پروانه تاکسیرانی بعنوان راننده تاکسی شروع به فعالیت کرده اند توسط بیمه تامین اجتماعی پذیرش نمیشود لذا ازنمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و تمامی مسئولین ذیربط دولتی انتظار میرود در خصوص این عزیزان نیز اقدامات لازم را انجام دهند تا تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرارگرفته و از مزایای فوق بهرمند شوند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز