روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 121
  • 749
  • 1,336,606
رفع مشکلات صنعت با اجرای طرح‌های کاربردی ۲ میلیون دانشجو

رییس دانشگاه علم و صنعت با تاکید بر حضور دانشگاهیان در صنعت گفت: در حال حاضر بیش از ۲ میلیون دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل هستند که با اجرای طرح‌های کاربردی می‌توان مشکلات بخش صنعت را مرتفع کرد.
دکتر جبارعلی ذاکری در مراسم افتتاح ششمین کنفرانس بین‌المللی رباتیک و مکاترونیک با تاکید بر ضرورت پژوهش‌های کاربردی در کشور افزود: در حال حاضر ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار دانشجو در کشور داریم که نزدیک به ۶۰ درصد بیشتر از مجموع دانشجویان شاغل به تحصیل در کشور آلمان است.
وی اضافه کرد: اگر نیمی از آنها دانشجویان تحصیلات تکمیلی باشند؛ یعنی سالانه ۲ میلیون پروژه کارشناسی ارشد و رساله دکتری در کشور انجام می‌شود.
رییس دانشگاه علم و صنعت ادامه داد: پروژه‌ها در عمل باید برای حل مشکلات صنایع گام بردارند و ثروت‌آفرینی کنند؛ در حالیکه می‌بینیم بعضی پروژه‌های تحقیقاتی بعد از یک دهه منجر به ثروت نمی‌شوند و مشکلی را حل نمی‌کنند.
ذاکری خاطرنشان کرد: این وضعیت نشان می‌دهد در هدف‌گذاری‌های جبهه‌های تحقیقاتی مشکلاتی وجود دارد و اساتید و محققان ما باید این مشکلات را بررسی و حل کنند.
وی با تاکید بر هم‌افزایی اساتید و محققان و مدیران اجرایی یادآور شد: مساله‌یابی بسیار مهم است و اگر بخواهیم در جهت حل مشکلات کشور گام برداریم، ابتدا باید مشکلات سازمان‌های اجرایی را بشناسیم.
وی خاطرنشان کرد: سازمان‌های اجرایی توان تعریف مشکلات را ندارند و اگر دانشگاه انتظار دارد صنایع و سازمان‌ها مشکل خود را بیان کنند و دانشگاه راه حل بیابد؛ تصور نادرستی از وضعیت پژوهش و مشکلات صنایع داریم.
ذاکری یادآور شد: کنفرانس‌های ملی و بین‌المللی باید عرصه‌ای برای هم‌افزایی اساتید، محققان و مدیران اجرایی باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز