روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۲/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 282
  • 965
  • 1,043,859
رفع مشکل ثبت سفارش کالا در آذربایجان شرقی

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی گفت: مشکل ثبت سفارش کالا در استان رفع شده و طبق دستورالعمل اختیارات ثبت سفارش به استان واگذار شد.
علی اصغر عباس زاده در جلسه شورای هماهنگی واحدهای تابعه وزارت اقتصاد و دارایی در مرند اعلام کرد: معافیت امور گمرکی چوب پنج درصد است و افرادی که در زمینه صنعت مبل و چوب شهرستان مرند فعال هستند و درخواست افزایش معافیت دارند، پیشنهادات خود را برای بررسی بیشتر به سازمان صنعت، معدن و تجارت ارائه کنند.
وی در مورد درخواست تولیدکنندگان شهرستان مرند برای راه اندازی نمایندگی گمرک نیز اظهار داشت: به لحاظ قانونی تاسیس گمرگ در شهرستان ها ممنوع است و تنها میتوان با اخذ تسهیلات از دولت پایانه صادراتی را در شهرستان ها راه اندازی کرد.
** واحدهای تولیدی فعالیت شان را شفاف اعلام کنند**
شریفی مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه اظهار داشت: تا جایی که قانون اجازه دهد در خدمت تولید کنندگان بوده و برای رفع مشکلات آنها تلاش می کنیم.
وی با اشاره به مشکلات مالیاتی واحدهای تولیدی گفت: مالیات حق و حقوق دولتی است و با توجه به اینکه باید به سمت درآمدهای غیرنفتی حرکت کنیم واحدهای تولیدی باید طبق قانون فعالیت شان را شفاف کرده و به موقع در بانک اطلاعاتی امور مالیاتی اعلام کنند.
شریفی بیان کرد: تلاش می کنیم به علت رعایت حال تولیدکنندگان و با مسئولیت پذیری خود ادارات در جهت بخشودگی جرایم عمل کنیم.
**رویکرد بانک ها حمایت از تولیدکنندگان است**
عادل غلامی سرپرست امور شعب بانک ملی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: با توجه به سهم بی بدیل بانکها در اقتصاد کشور، اقتصاد ما بانک محور است.
وی با بیان اینکه رویکرد بانک ملی بنگاه داری و بستن واحدهای تولیدی نیست، اظهار داشت: هدف ما فراهم کردن بستری برای ادامه فعالیت های تولیدکنندگان است و در این مسیر تولیدکنندگان نیز باید تعامل خود با بانک ها را افزایش دهند.
غلامی همچنین با اشاره به اینکه بخشودگی جرایم سیاست کلی بانکها است، گفت: هر فردی اصل و سود تسهیلات را قبل و بعد از سررسید و بر اساس قرارداد اولیه تسویه کند جرایمش بخشیده می شود.
وی اضافه کرد: در صورت بازپرداخت تسهیلات بدون مطالبات معوق نسبت به فک وثیقه اقدام می شود.
سرپرست امور شعب بانک ملی آذربایجان شرقی رویکرد بانک ها را در جهت حمایت از تولیدکنندگان عنوان کرد و افزود: تلاش می کنیم تا از ظرفیت قانونی در جهت رفع مشکلات واحدهای تولیدی استفاده کنیم.
**فعالیت ۵۳ کارگزاری بورس در استان**
محمد امین عابدینی مدیرعامل بورس منطقه ای آذربایجان شرقی نیز گفت: اکنون در استان ۵۳ کارگزاری داریم که بیشتر آنها نمایندگی بورس کالا را نیز دارند.
وی اعلام کرد: در تامین مالی واحدهای تولیدی در کنار بانک ها باید از بازار سرمایه نیز بهره برد چرا که بازار سرمایه این فرصت را ایجاد می کند تا در انجام کار تولیدی شریک پیدا کرده و از این راه هم به بقا و هم توسعه واحدهای تولیدی کمک کنیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز