روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 304
  • 1,139
  • 1,383,611
رفع ممنوعیت صدور مجوز نانوائی آزادپز در آذربایجان شرقی

معاون سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: بر اساس بخشنامه جدید وزارت صنعت معدن و تجارت، ممنوعیت صدور مجوز نانوائی آزادپز رفع رفع شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی، غلامعلی راستی در پنجمین جلسه کارگروه ساماندهی گندم، آرد و نان استان با تاکید بر اینکه صدور مجوز نانوائی یارانه ای جدید همچنان ممنوع است، افزود: مجوز نانوائی آزادپز با رعایت ضوابط عمومی و اختصاصی صادر می شود.
وی، استفاده از آرد کامل در واحدهای خبازی را ضروری دانست و اظهار کرد: پخت نان با این نوع آرد مهارت خاصی را می طلبد که برگزاری دوره های آموزشی لازم و ایجاد انگیزه در واحدهای صنفی نانوائی و آرد سازی در این خصوص از سوی نهادهای ذیربط حائز اهمیت است.
وی با اشاره به وضعیت مناسب تولید نان در استان یادآوری کرد: عوامل متعددی به غیر از کیفیت آرد در میزان کیفیت نان موثر است.میزان استراحت ۱۰ روزه آرد در واحدهای آردسازی از عمده عواملی است که در صورت رعایت نشدن آن، نان تولید شده از کیفیت مناسبی برخوردار نخواهد شد.
وی استفاده از خمیرمایه و استراحت کافی خمیر را از عوامل تولید نان با کیفیت برشمرد و با تاکید بر ضرورت نظارت دقیق بر واحدهای نانوائی گفت: رعایت بهداشت فردی و محیطی بخصوص بر مواد مجاز و غیر مجاز مورد استفاده در واحدهای صنفی نانوائی از جمله مواردی است که علاوه بر نحوه توزیع و قیمت نان تولیدی باید بر آن ها نظارت شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز