روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 136
  • 771
  • 1,433,772
رفیق نیمه راه

داستان استعفای حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت ، هر چند هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است ، اما واکنش های زیادی در افکار عمومی داشته است.
عملکرد این وزیر در دولت قبل بعنوان یکی از نقاط قوت کابینه مطرح می گردید چرا که با اجرای بخشی از طرح تحول سلامت ، میزان دریافتی از مراجعین به بیمارستان ها را به شدت کاهش داده بود و از این روی در تریبون های نماز جمعه به عنوان یکی از اقدامات اساسی برای ترویج عدالت بهداشتی مورد تاکید و تائید قرار می گرفت.
اما همان موقع نیز کارشناسان منتقد این هشدار را می دادند که این روش اجرای طرح منابع دولتی را خواهد بلعید و احتمال دارد حتی خود دولت را نیز به ورشکستگی بکشاند. البته حسب شنیده ها ، داستان استعفا باز هم به همین اعتبار مورد نیاز برای تداوم طرح تحول سلامت ارتباط دارد.
نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه بدون اینکه نامی از وزیر بهداشت برده باشد ، انتقاد کرده و می گوید هرچه قدر هم پول می دهیم باز هم می گویند کم است و این داستان با ورود برادر نوبخت که اکنون عضو کمیسیون بهداشت مجلس است پر رنگ تر میشود . او گزینه اصلی نوبخت و اعتدالیون برای وزارت بهداشت بود ، اما روحانی در مقابل همه ایستاد تا رفیق قدیمی اش را به وزارت برساند و امروز هر دو برادر در برابر خبر این استعفا ، با رویه مشخصی وارد ماجرا شده اند و تقریبا در حال تحریک رییس جمهور و افکار عمومی برای پذیرش هرچه سریعتر این استعفا هستند.
هرچند آنها در این بی خبری از صحت و سقم پذیرش یا عدم پذیرش استعفای وزیر توسط رییس جمهور انتقادات تند زیادی بر او وارد می کنند ، اما گفته میشود قاضی زاده ۱۵ روز است که دیگر بر سر کار حاضر نمیشود.او بارها به اصحاب رسانه تلویحا گفته است که اگر اعتبار مورد نیاز برای طرح سلامت را سازمان برنامه بودجه تامین نکند استعفا خواهد داد و به نظر میرسد این بار به وعده خود عمل کرده و راهی برای بازگشتش به کابینه باقی نمانده است.
رفیق نیمه راه برای قاضی زاده هاشمی نه از این روست که او کابینه را ترک میکند و یاران خود را تنها می گذارد این واژه نکته دیگری دارد. اگر خاطرتان باشد، قاضی زاده در مواجهه با مشکلات و مصائب بهداشتی ای که توسط یکی از شهروندان در سفری استانی به او مطرح می گردد ، صراحتا می گوید ، وضع همین است ، رای داده اید و باید تحمل کنید.
حال کاربران و سایت های منتقد وزیر ثروتمند این گفته او را به کنایه گرفته اند که اگر به سخنانت اعتقاد قلبی داری ،چرا از شرایط فرار می کنی؟
از این روی قاضی زاده هاشمی تا اینجای داستان ، برای کسانیکه می گفت رای داده اید و باید تحمل کنید در کسوت یک رفیق نیمه راه ظاهر شده است .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز