روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 31
  • 700
  • 1,331,971
رقیب رستمی به جنگ سهراب می‌رود

وزنه‌بردار روسیه که پیش از این رقیب اصلی کیانوش رستمی محسوب می‌شد، با تغییر وزن و حضور در دسته ۹۴ کیلوگرم از این پس باید با سهراب مرادی رقابت کند.
به گزارش ایسنا، در رقابتهای وزنه برداری بازی های یونیورسیاد تعدادی از چهره های شاخص وزنه برداری جهان نظیر اوم یون چول نایب قهرمان المپیک ۲۰۱۶ در دسته ۵۶ کیلوگرم، سیمون مارتیروسیان نایب قهرمان المپیک ۲۰۱۶ در دسته ۱۰۵ کیلوگرم و گور میناسیان نایب قهرمان المپیک۲۰۱۶ در دسته فوق سنگین حضور دارند.
در کنار این مدال آوران المپیک، آرتیم اوکولف روس دیگر چهره شاخص وزنه برداری حاضر در بازی های یونیورسیاد است.
اوکولف روس در مسابقات جهانی ۲۰۱۵ و در دسته ۸۵ کیلوگرم بالاتر از کیانوش رستمی قرار گرفت و قهرمان شد. برای المپیک ریو هم اصلی ترین رقیب رستمی محسوب می شد حتی فدراسیون جهانی وزنه برداری رقابت این دو نفر را در المپیک ریو به جنگ تن به تن تشبیه کرده بود اما کمیته بین المللی المپیک اجازه نداد روسیه در ریو حاضر شود و این وزنه بردار غایب بزرگ رقابت دسته ۸۵ کیلوگرم بود.
این وزنه بردار که اکنون خود را برای مسابقات جهانی ۲۰۱۷ آماده می کند، در بازی های یونیورسیاد هم حاضر شده است اما در یک وزن دیگر اوکولف در بازی های یونیورسیاد در دسته ۹۴ کیلوگرم وزنه می زند و حتی در در مسابقات قهرمانی کشور روسیه هم در ۹۴ کیلوگرم شرکت کرد.
به این ترتیب اوکولف دیگر رقیب کیانوش رستمی نیست و از این پس باید با سهراب مرادی که این روزها شرایط خوبی هم دارد، رقابت کند. یونیورسیاد اولین رقابت بین المللی این وزنه بردار روس محسوب می‌شود و باید دید چه رکوردهایی از خود ثبت می‌کند.
اگر اوکولف بتواند خود را به رکورد هایی خوبی برساند، در مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان، رقابت جذابی را در دسته ۹۴ کیلوگرم شاهد خواهیم بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز