روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۱/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 66
  • 654
  • 999,268
رهایی دو تاجر عراقی از چنگ گروگانگیران

شش مرد ایرانی که دو تاجر عراقی را گروگان گرفته و برای رهایی آنها تقاضای ۳۰۰ میلیون تومان کرده بودند با تلاش مأموران پلیس استان البرز دستگیر شدند.
سردار «سید جعفر حسینی» – جانشین فرماندهی انتظامی استان البرز- با اعلام این خبر گفت: چندی قبل دو نفر به کلانتری ۳۸ شهرک بنفشه مراجعه کرده و اظهار داشتند دو تبعه کشور عراق که از شرکای تجاری آنها هستند از سوی افراد ناشناس ربوده شده‌اند.
این افراد در تشریح جزئیات ماجرا گفتند: دو نفر تبعه عراقی از شرکای تجاری آنها هستند که از اواسط اردیبهشت میهمانشان بوده‌اند اما دو فرد ناشناس با آنها تماس گرفته و پس از ملاقات حضوری در تهران به اتفاق این افراد به رستورانی در فردیس مراجعه کرده‌اند که از آن پس گوشی تلفن این دو نفرخاموش شده است. روز بعد نیز شخص ناشناسی تماس گرفته و اعلام کرد که دو عراقی ربوده شده نزد آنها هستند و باید برای آزادیشان مبلغ ۳ میلیارد ریال به صورت نــقد
یا به شماره حسابی که اعلام کردند واریز کنند، در غیر این صورت گروگان‌ها به قتل خواهند رسید.
سردار حسینی در ادامه گفت: با توجه به حساسیت موضوع شناسایی و دستگیری متهمان و رهایی گروگان‌ها در دستور کار مأموران قرار گرفت و با راهنمایی پلیس پس از چندین مرحله قرار ملاقات با طرفین و حضور گروگانگیران برای دریافت پول، خودروی متهمان در حوالی شهرک بنفشه، شناسایی شد.
بدین ترتیب مأموران با انجام اقدامات فنی و استعلام شماره پلاک خودرو، مسیر آن را ردیابی کرده و خودرو همان شب در شهرک وحدت شناسایی و طی عملیات پلیسی متوقف و راننده آن دستگیر شد.
متهم به محض دستگیری به آدم ربایی و حبس گروگان‌ها در یک خانه ویلایی در شهرک وحدت اعتراف کرد.مأموران بلافاصله به محل رفته و پس از دستگیری شش آدم ربا در کمتر از چهار ساعت از وقوع حادثه، دو نفر گروگان را آزاد کردند.
جانشین فرماندهی انتظامی استان البرز با بیان اینکه آدم رباها از قبل افراد ربوده شده را می‌شناختند و از وضعیت مالی آنها خبر داشتند، گفت: متهمان دستگیر شده برای تحقیقات تکمیلی به پلیس آگاهی منتقل شدند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز