روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۵/۳۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 379
  • بازدید دیروز: 1,385
  • کل بازدید ها: 763,117
روابط عمومی‌ها به‌عنوان حلقه ارتباطی سازمان‌ها با جامعه هستند

دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی‌های آذربایجان شرقی با اشاره به ابلاغ قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات به دستگاه‌های اجرایی، گفت: این قانون یک گام رو به جلو برای صیانت از حقوق شهروندان و برخاسته از انتظار عمومی است که در حال حاضر با پیگیری و اصرار دولت‌مردان در مرحله اجراست.
جواد آهنگری در سومین نشست هیأت رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی‌های آذربایجان شرقی،با اشاره به اینکه قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات شامل ٢٣ ماده و هفت تبصره است، ادامه داد: این قانون یک قانون مترقی و یک نقطه عطف در راستای صیانت از حقوق شهروندی است که باید سال‌ها پیش به مرحله اجرا درمی‌آمد.
وی با بیان اینکه هر شهروند حق دارد به سهولت و بدون مشکل به اطلاعات مورد نیاز دسترسی داشته باشد، افزود: راه‌اندازی سامانه ملی انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، یک اتفاق بزرگ و مبارک است که هم فساد اداری و رانت را از بین می‌برد و هم با ضابطه‌مندی، در راستای تحقق اهداف دولت پاسخگو و الکترونیک موثر واقع می‌شود، در نتیجه شاهد اصلاح و بهبود وضعیت در اطلاع‌یابی سیستم‌های اداری خواهیم بود.
آهنگری افزود: براساس ماده ۷ آیین‌نامه اجرایی قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، مؤسسات مشمول قانون موظفند در صورت لزوم اطلاعات را در اختیار همگان قرار دهند.
دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی‌های آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه روابط عمومی‌ها به‌عنوان حلقه ارتباطی سازمان‌ها با جامعه نقش بسیار مهمی ایفا می کنند، تصریح کرد: هرچه این حلقه ارتباطی گسترده‌تر و محکم‌تر باشد، به همان اندازه سازمان در پیشبرد اهداف و فعالیت‌های خود موفق‌ترخواهد بود.
وی افزود: بدون تردید بسترسازی به منظور بالا بردن سطح آگاهی افکار عمومی جامعه با کسب نظر از فرهیختگان این عرصه یکی از وظایف عمده و مهم روابط عمومی‌ها در سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید، اشتغال می‌باشد.
آهنگری همچنین خواستار ایفای نقش فعالانه روابط عمومی‌ها در پیشبرد اهداف و تحقق برنامه‌های تولید و اشتغال شد و ادامه داد: با توجه به وظایف قانونی ادارات و تدوین برنامه‌های دستگاه‌های دولتی درخصوص اقتصاد مقاومتی، روابط عمومی‌ها باید به نقش اطلاع‌رسانی خود پیش از پیش توجه کنند.
وی همچنین اهمیت کارگزاران روابط عمومی را در رویارویی با بحران‌های احتمالی مهم دانست و افزود: روابط عمومی‌ها باید به صورت هنرمندانه در خصوص مدیریت و کنترل مصرف بهینه برق و آب همت گمارند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز