روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 147
  • 700
  • 1,332,087
روابط عمومی‌ها نقطه تلاقی مردم با سازمان‌ها

معاون سیاسی و امنیتی استانداراستان آذربایجان شرقی با تأکید بر اطلاع‌رسانی از فعالیت‌ها و اقدامات دستگاه‌های اجرایی و استفاده از ظرفیت روابط عمومی‌ها در این زمینه، گفت: روابط عمومی ها نقطه تلاقی مردم با سازمان‌هاست.
سعید شبستری در جمع کارشناسان روابط عمومی استانداری، خاطرنشان کرد: کار روابط عمومی با هر تعبیری که از آن می‌شود حساس و مهم است.
وی با اشاره به اینکه امروزه اطلاعات در لحظه منتشر می‌شود، افزود: تمام اتفاقات دنیا توسط بمباران اطلاعاتی و مهندسی افکار عمومی، هدایت می‌شوند و قدرت‌های بزرگ حتی کارهای نامشروع خود را از این طریق به مطالبه عمومی تبدیل می‌کنند.
شبستری اضافه کرد: متأسفانه فرهنگ جامعه ما به‌گونه‌ای است که حتی کارهای انجام شده را هم نمی‌توانیم نشان دهیم، در حالی که مردم تشنه اطلاعات هستند و اطلاع از عملکرد دستگاه‌ها، مطالبه آحاد جامعه است.
وی با اشاره به اینکه انعکاس عملکرد دولت و دستگاه‌های اجرایی، توصیه امام و رهبری است، گفت: تحقق این امر نیازمند این است که روابط عمومی‌ها را بااهمیت تلقی کنیم.
معاون سیاسی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه روابط عمومی‌ها در خط مقدم دستگاه‌های اجرایی هستند، افزود: حضور افراد متخصصی که در حوزه‌های مختلف سررشته باشند یکی از ضرورت‌های روابط عمومی‌هاست و کار در روابط عمومی، نیازمند ایمان و اعتقاد است و این مهم با ارتقا بیشتر جایگاه روابط‌عمومی و در نتیجه اثربخشی بیشتر روابط‌عمومی در برقراری ارتباط با جامعه و مجموعه دستگاه‌های مرتبط بدست می آید.
وی خاطرنشان کرد: وظایف روابط عمومی‌ها، حد و مرز مشخصی ندارد و بر این اساس باید کارشناسان روابط عمومی، تجربه و خلاقیت کافی را داشته باشند و عملکرد دستگاه‌ها را با در نظر گرفتن ذائقه مردم و با ادبیات و شیوه‌های مناسب و هنرمندانه انعکاس دهند.
شبستری، نقش روابط عمومی استانداری را نیز فوق‌العاده حساس برشمرد و گفت: روابط عمومی استانداری نقش هدایت و راهبری روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی را بر عهده دارد و باید از ظرفیت آنها در جهت اجرای سیاست‌های کلی استان استفاده کند.
وی همچنین بر اهمیت شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان تأکید کرد و گفت: ایجاد احساس مسئولیت، هماهنگی و وحدت رویه در روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی، تبادل تجربیات و استفاده از روش‌های نوین روابط عمومی باید از رویکردهای اصلی این شورا باشد.
معاون سیاسی و امنیتی استانداراستان آذربایجان شرقی با اشاره به ابلاغ قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، گفت: مردم حق دارند که آزادانه و به صورت یکسان، به اطلاعات طبقه‌بندی نشده دسترسی داشته باشند و این موضوع یکی از راه‌های جلوگیری از فساد و رانت‌خواری است.
وی از به‌روز نبودن اطلاعات سایت‌های اینترنتی دستگاه‌های اجرایی نیز انتقاد کرد و گفت: راه‌اندازی درگاه (پرتال) جامع استان می‌تواند زمینه دسترسی مردم به خدمات و اطلاعات همه دستگاه‌های اجرایی را فراهم کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز