روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 190
  • 826
  • 1,439,456
روان سازی ترافیک نیاز به همکاری میان بخشی دارد

ورودی محور دروازه تهران ساماندهی می شود

حل معضل ترافیک در شهرهای پرتراکم نیاز به استفاده از تکنولوژی روز دارد و بر این اساس هوشمندسازی تقاطع ها از جمله برنامه های سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز است.
اصغری آدی بیگ مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز در گفتگو با خبرنگار شهریار با اشاره به اینکه حل مشکل ترافیک شهری نیاز به همکاری میان بخشی دارد، گفت: یکی از اهداف مدیریت شهری تبریز، روان سازی ترافیک است که البته در این خصوص همه شهروندان و ادارات باید دست به دست هم بدهند چراکه این، یک مشکل عمومی است و نیاز به همکاری میان بخشی دارد.
وی با بیان اینکه قسمتی از ترافیک شهر تبریز در اثر فقدان پارکینگ ادارات ایجاد شده است، افزود: متاسفانه بعضی ادارات به دلیل اینکه پارکینگ خود را در اختیار ارباب رجوع قرار نمی دهند و یا اینکه پارکینگ ندارند، بر ترافیک منطقه اضافه می کنند و بر این اساس درخواست ما از ادارات این است که مشکل ترافیک مجموعه خود را حل کنند. البته سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز طی همکاری با چند اداره از جمله گمرک، برنامه زمانبندی برای خروج خودروهای سنگین از این مجموعه ارائه کرده است و مقرر شده تا این خودروها در پیک ترافیک وارد شریانهای شهری نشوند.
آدی بیگ با اشاره به وجود ترافیک در ابتدای محور دروازه تهران، گفت: این ترافیک ناشی از توقف و مسافرگیری خودورهای شخصی مسافربری بین شهری است که تا حدود پل کابلی ادامه دارد و ما در صدد هستیم تا در فاصله کمتر از ۱۰ روز این محور را ساماندهی کنیم.
وی با اعلام این خبر که در سال آینده چند تقاطع شهر تبریز هوشمند می شود، گفت: ما طی برنامه ای جامع به دنبال حل معضل ترافیک بر اساس تکنولوژی روز هستیم و بر این اساس به طرف هوشمندسازی تقاطع ها پیش می رویم. قرار است سال آینده چند تقاطع شهر تبریز هوشمند شده و از طرفی سرعت گیرهای سنتی را حذف و از روش های نوین استفاده خواهیم کرد.
مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز با بیان اینکه مجموعه این سازمان بیشتر به دنبال اقدامات عملی در جهت حل مشکلات ترافیکی است، عنوان کرد: ما در بحث آموزش همگانی آمادگی کامل داریم تا دانش آموزان تمام مدارس را تحت آموزش رایگاه ترافیک قرار دهیم. در این رابطه فضاهایی از جمله سالن حرکت و پارک آموزش ترافیک را داریم و حتی می توانیم به شهرهای همجوار نیز خدمات آموزش های ترافیکی را ارائه دهیم.
وی در خاتمه یادآور شد: از عموم شهروندان عزیز دارای خودرو می خواهیم که از هم اکنون به مراکز معاینه فنی مراجعه کرده و از سلامت خودروی خود مطمئن شوند. ما طرح LEZ را از ابتدای آذرماه در مناطقی از تبریز اجرا کرده ایم که این طرح تا حدود زیادی توانسته در بحث کاهش آلودگی هوا تاثیرگذار باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز