روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 357
  • 1,054
  • 1,354,747
روایت خرم از نفوذی های فرهنگی

سردار خرم در اختتامیه جشنواره فرهنگ و هنر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تبریز ، تلاش نمود تا به جریان شناسی نفوذ در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور بپردازد. البته سخنان وی بیشتر معطوف به وزارت ارشاد بود و معلوم نیست که این فرمانده سپاه، نشانه ای از نفوذ در اداره ارشاد استانها هم دارند و یا معتقدند این نفوذ فقط به تهران ختم میشود.
سرتیپ دوم پاسدار عابدین خرم با اشاره به جشنواره فجر که هر ساله به منظور گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی درتهران برگزار می گردد اظهار داشت :
در مراسم جشنواره فیلم فجر که برای انقلاب و ملت است، متاسفانه سخنان وقیحانه و تهمت‌آمیز علیه انقلاب توسط کارگردان بدسابقه بیان شد.جشنواره‌ی فجر که برای انقلاب بود از هنرمندان طاغوتی تقدیر شد که لازم است برنامه ‌ریزان این جشنواره از مردم عذرخواهی کنند.
وی همچنین گفت : شک نداریم که نفوذی‌های فرهنگی و هنری در داخل مدیریت فرهنگی وزارت ارشاد حضور دارند و اینان باید از مردم عذرخواهی کرده و به درگاه الهی توبه کنند.
فاطمه معتمد آریا ، یکی از بازیگران برجسته زن ایران بعد انقلاب است که دراین جشنواره مورد تجلیل قرار گرفت . وی که به دلیل ایفای نقش در اعتراضات سال ۸۸ مدتی ممنوع الخروج و ممنوع الفعالیت شده بود از سال ۹۲ با بازی در فیلم قصه ها مجددا به عرصه سینما و هنر برگشت .
حضور او در ضیافت افطاری رییس جمهور در سال ۹۶ که همزمان بود با اعتراضات سراسری علیه وضعیت معیشتی، با انتقادهای هنرمندان کشور نیز مواجه گردید.
اما او در جشنواره چه گفت : اولین کاری که با من در این ۴۰ سال کردند این بوده که برایم توقف ایجاد کردند و این‌ها همه باعث رشد و جهش من شد. خوشحالم که وسیله من سینما است و به وسیله همکارانم حمایت شده‌ام نه کسانی که بر مسندی بوده‌اند.
حسین شریعتمداری در واکنش به سخنان معتمد آریا نوشته است :
یک پیرزن بازیگر که در طول چهل سال گذشته بیشترین مجال را برای حضور در سینمای ایران داشته است، با بی انصافی به سیاه نمایی درباره شرایط حضور خود در سینما پرداخت… انتظار آن بود حالا که پیرزنی سرد و گرم چشیده هستید از گذران عمرتان عبرت گرفته و از حداقل بینش و دانش برخوردار باشید. نمکدان نشکنید، منشأ نشر دروغ نشوید و عاقلانه زندگی کنید.
البته احتمالا واکنش های ضد و نقیضی که از تجلیل افرادی چون فاطمه معتمد آریا در جشنواره فجر صورت پذیرفته است، یکی از عمده دلایلی است که وزیر ارشاد را که هنوز هم از شاگردان درس خارج فقه مقام معظم رهبری است ، وادار به استعفا نموده است. استعفایی که برای بازپس گرفتنش ، تا کنون وزرای متعددی راهی وزارت ارشاد شده اند اما صالحی بر آن مصر است.
شنیده ها حاکی است، رییس جمهور نیز در حال قبول استعفای وزیراین وزارت خانه نه چندان مهم دولتی ، اما متهم به نفوذ است.
حال باید دید رییس جمهور با پذیرش استعفای وزیر ارشاد و معرفی وزیر جدید این گزاره که وزارت خانه ای احتمالا تحت سیطره نفوذی هاست، را خواهد پذیرفت؟ / گزارش از : غلامرضا منصوری

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز