روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 225
  • 693
  • 1,436,374
روایت زاکانی از نه بزرگ مردم به برخی انقلابیون

زاکانی در اردوگاه اصولگرایان شخصیت برجسته و غیر قابل انکاری است بنابراین گفته ها و کردار او نمی تواند و نباید مورد غفلت منتقدین این جریان سیاسی باشد.
وی از ارکان اساسی تشکیل جمنا بوده و همواره منتقدین جمنا این شخصیت برجسته سیاسی را به دستکاری در روند انتخاب کاندیدای نهایی راست ها متهم مینمایند .
البته خود زاکانی دو بار برای انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا شده بود که هر دوبار از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت گردید که البته دلیل آن تاکنون مشخص نیست که آیا بخاطر عدم التزام عملی به اسلام بوده است و یا عدم التزام به ولایت فقیه.
بهرحال او بدون اینکه دلیل آن را هم گفته باشد، از ریاست حزب رهپویان انقلاب اسلامی نیز به یکباره کناره گیری نمود تا سرروری ، یکی دیگر از فرماندهان سابق سپاه، مسئولیت این حزب را برعهده گیرد.
زاکانی که خود سابقه نظامی گری ۳۰ ساله را در کارنامه خود دارد یکی از مهمترین سایت های این جریان سیاسی یعنی جهان نیوز را در اختیار دارد و همین مساله یکی از دلایل قدرتمندی او است .
زاکانی ، سخنران خوبی است و این بار در تبریز به بهانه همایش فصل وصل که با حضور فعالین انقلابی شبکه‌های مجازی آذربایجان‌شرقی در تبریز برگزار می گردید ، به ارائه تند ترین نظرات سیاسی خود پرداخت. البته این سخنان ، تنها مواضع وی نبوده و نیست بلکه بسیاری از هواداران طیف رادیکال اردوگاه راست این مواضع را آشکارا فریاد می زنند.
هرچند اصولگرایان با زرنگی تمام زیر میز بازی میزنند و ادعا میکنند که احمدی نژاد هرگز گزینه اصولگرایان و یا رییس جمهور محبوب آنها نبوده است ،زاکانی جوهر مطلب مراد دل همه اصولگرایان را به خوبی لو میدهد .
وی دراین مراسم میگوید بعد از جنگ هیچ‌یک از آقایان روحانی، احمدی‌نژاد، موسوی، خاتمی و‌ مرحوم هاشمی پیرو خط امام نبوده اند .
بنابراین ما هرگز رییس جمهوری انقلابی نداشته ایم. زاکانی به زبان بی زبانی میگوید بعد از جنگ ، اکثریت مردم نه یک بار ، بلکه ۱۰ بار در عالی ترین انتخابات موجود کشور به جریان انقلابی بی توجه بوده اند چرا که ناگفته پیداست رییس جمهور، با رای مستقیم مردم و با تعیین گزینه ها از سوی شورای نگهبان که به چشم تیزبین انقلاب شهره است، انجام می پذیرد.
وی در فراز دیگری از سخنان خود ضمن بیان نظر شاذی گفت : مساله اساسی این است که تفکر رهبر انقلاب در کف سیاسی‌، اقتصادی ، فرهنگی‌ و اجتماعی جامعه نمایندگی ندارد.
البته سخنان زاکانی به این حوزه محدود نشده و تناقضات او دامن امام راحل را نیز در بر می گرفت.
بعنوان نمونه وی ابتدا به روش امام در مواجهه با مخالفین اشاره نموده و میگوید امام برای مخالفین خیر خواهی می‌کرد و اگر این‌ کار را نکنیم دستاوردهای انقلاب را از ما خواهند گرفت ، اما درادامه ، اظهار داشت اینکه پرچم آزادی را دوم خردادی‌ها در دست گیرند و‌ پرچم عدالت را دست احمدی نژاد بدهند، مسخره است؛ انقلابی‌ها باید هر دو پرچم را بالا گیرند.
البته منظور وی کاملا مشخص است ، او زیر پوشتی می گوید همه پرچم ها باید در دستان ما باشد و هیچ پرچمی بغیر از پرچم ما نباید در کشور برافراشته شود که صد البته با دیدگاه امام راحل در باب وحدت و همدلی بین آحاد واقشار مختلف مردم ایران در تناقضی آشکار قرار دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز