روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
روایت موسیقیایی تبریز اجرا می‌شود

آنسامبل موسیقی تجربی تبریز با همکاری خانه هنرمندان سازمان فرهنگی هنری شهرداری روایت موسیقیایی تبریز در قالب یک اثر مولتی مدیا (چند رسانه ای) به طراحی و آهنگسازی فرهاد حق سالمی در تاریخ ۴ و ۵ مرداد ۹۶ در خانه هنرمندان تبریز اجرا می کند.
به گزارش شهریار، این اثر در سه بخش با نام های تبریز قدیم ، فرش تبریز و بازار تبریز بازخوانی روایی از تاریخ و مدنیت تبریز به عنوان شهری تاثیر گذار در سیر تاریخ ایران می پردازد. در این اجرا در کنار موسیقی که آنسامبل موسیقی تجربی تبریز با نوازندگان خود : فرهاد حق سالمی: ویلنسل ، علی گرانمهر: تار آذری ، حامد علیپور : سازهای کوبه ای ، دانیال فرهادی : پیانو اجرا میشود از تصویر ، هنرهای تجسمی و صدا به عنوان رشته های وسطه در ساختار کلی اثر استفاده شده است.
آنسامبل موسیقی تجربی تبریز ، با رویکرد نگاهی نو به موسیقی آذری و ارائه فرم های جدید شنیداری در موسیقی معاصر تبریز به سرپرستی و آهنگسازی فرهاد حق سالمی از سال ۱۳۹۲ تشکیل شد. با ترکیب سازهای آذری و کلاسیک سعی در ارائه بافتی جدید از تلفیق و بداهه پردازی در موسیقی آذری و فرم های موسیقی معاصر موفق به ضبط و اجرای چندین اثر و کنسرت در تبریز شده است.
این آنسامبل در سال گذشته در اولین دوره فستیوال موسیقی معاصر تهران در تارلار رودکی و فستیوال موسیقی معاصر تهران،موسیقی،تابستان۹۵ در برج میلاد به اجرای برنامه پرداخته است. آنسامبل موسیقی تجربی تبریز در کنار اجرا این برنامه درحال تمرین برای اولین کنسرت مستقل خود است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز