روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 312
  • 351
  • 1,279,845
روبط ایران با جمهوری آذربایجان وارد مرحله نوینی شده است

رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان گفت: طی سه سال اخیر روابط دو کشور در حوزه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، امنیتی و بین الملل وارد مرحله نوینی شده است.
محمود واعظی در آئین اختتامیه یازدهمین کمیسیون مشترک و در جمع تجار و بازرگانان ایرانی و نخجوانی، افزود: در این مدت کمیسیون مشترک همکاری های دو کشور براساس توافق نامه های امضا شده بین روسای جمهوری ایران و آذربایجان گام های موثر و مهمی را برای تحقق مفاد توافق شده برداشته است که در حوزه های سیاسی و اقتصادی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
وی، اشتراکات دینی، فرهنگی و اجتماعی بین ایران و آذربایجان را عاملی بسیار مهم برای بسط و توسعه همکاری های دوجانبه دانست و اظهار کرد: بر این اساس ما هیچ گونه احساس جدایی با آذربایجانی ها نداریم و هر موقع به این کشور سفر می کنیم احساس مان این است که در کشور خود هستیم که البته این احساس عاطفی بین دو دولت و ملت وجود دارد.
واعظی ، فعال سازی بخش های خصوصی برای توسعه روابط اقتصادی ، تجاری و فرهنگی را گامی مهم و پایدار در همکاری های دوجانبه ایران و آذربایجان بیان کرد و گفت: باید توجه داشت که هر موقع این روابط توسط بخش های غیردولتی تسریع شود، سیاسیون نیز نخواهند توانست بر اراده ملت ها تاثیرگذاشته و مانعی بر سر راه این روبط ایجاد کنند.
وی، تلاش برای رفع مشکلات مربوط به گمرکات، بانکی و مالی را جزو اولویت های مهم دولت ایران در رابطه با جمهوری آذربایجان بیان کرد و افزود: ما با تمام توان و امکانات خود برای توسعه روز افزون همکاری های دوجانبه تلاش می کنیم و در این زمینه هیچ محدودیتی قائل نخواهیم شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز