روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 620
  • 700
  • 1,332,560
روحانی استعفا دهد

سازمان برنامه و بودجه یکی از مهمترین نماد های ناکارآمدی دولت بوده و این سازمان با برنامه های 60 سال پیش کار میکند

اوضاع اقتصادی کشور و استان و بخصوص وضع معیشتی اقشار آسیب پذیر به قدری اسفناک شده است که حتی حامیان انتخاباتی روحانی در سال ۹۶ نیز به جرگه منتقدین دولت پیوسته اند .
آنها البته از یک منظر اصلاح طلبانه نقدهای صریح و جدی خود را طرح می نمایند و معتقدند دولت با طفره رفتن از شعارهای اصلاح طلبانه خود بخصوص بعد از سال ششم فعالیت، بدست خود زمینه ساز وضعیت آچمزی شده است که برون رفت از وضع موجود نیازمند قدرتی فراتر از قدرت دولت است .
گویا این ناکارآمدی و بی عملی دولت در استان آذربایجان شرقی بصورت ویژه تری قابل مشاهده بوده است بطوریکه تا کنون دوتن از استانداران اصلاح طلب آذربایجان شرقی دامنه نقد خود از دولت را تا مرحله درخواست استعفای رییس جمهور فرا برده اند.
عبدالعلی زاده اخیرا در مصاحبه با یکی از تارنماهای محلی در پاسخ به سئوالی در خصوص ارزیابی عملکرد دولت دوازدهم، رئیس دولت را ناکارآمد دانسته و گفته است روحانی نمی تواند دولت را اداره کند و بهتر است استعفاء بدهد و کشور را معطل نکند.
وی همچنین سازمان برنامه و بودجه را یکی از مهمترین نماد های ناکارآمدی دولت شمرده ومی گوید این سازمان با برنامه های ۶۰ سال پیش دارد کار میکند.
عبدالعلی زاده با اشاره به خاطره ای از مهندس موسوی در بحبوحه جنگ اذعان می دارد: در زمان جنگ، مهندس موسوی به هیچ وجه حاضر نشد نقدینگی در کشور را برای تامین هزینه های جنگ افزایش دهد و می گفت ارزش پول ملی ناموس کشور است، اما دولت روحانی نقدینگی در کشور را سه برابر کرد و ارزش پول ملی را به کم ترین میزان در تاریخ کشور رساند.
البته عبدالعلی زاده در این روایت خود از وضعیت موجود کشور تنها نیست، بلکه سبحان اللهی استاندار دیگر آذربایجان شرقی در دوران موفق اصلاحات نیز معتقد است که مسیری که دولت انتخاب کرده است به هیچ وجه نمی توانند از پس مشکلات فعلی بر آید همچنانکه تا کنون نیز موفق نبوده است و بهتر است رییس دولت استعفا دهد چرا که تداوم وضع موجود فقط به ضرر سرمایه اجتماعی اصلاح طلبانی خواهد بود که هزینه حضور روحانی در پاستور را تامین نموده اند .
البته سبحان اللهی برای تامین مصالح عمومی کشور و اصلاح اساسی امور معقتد به انتخاب گزینه های اساسی تری چون رفراندوم و بازنگری در قانون اساسی بود اما عبدالعلی زاده بدون این پیش فرض ها ، ظاهرا معضلات و بحران ها را فقط در بعد مدیریتی دولت و شخص روحانی جستجو میکند.
او در تماس تلفنی ساقی آذربایجان گوشزد نمود که روحانی از ابتدا نیز اصولگرا بوده است اما این ناکارآمدی ربط چندانی به مسائل سیاسی ندارد. اما او همچنان بر ناکارآمدی دولت و لزوم استعفای روحانی تاکید موکدی داشت .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز