روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 560
  • 899
  • 1,048,977
روحانی دنبال شریک هزینه ها ؟

منصوریبالاخره بعد از چند روز، جزئیات خبر دیدار اصلاح طلبان با حسن روحانی در محل ریاست جمهوری در رسانه های نزدیک به دولت منتشر شد.
نخستین موضوعی که به ذهن متبادر میشود، تعلل عمدی یک و نیم ساله رییس دولت برای برگزاری چنین دیداری است. چه اینکه روحانی بعد از پیروزی در انتخابات سال ۹۶ با اعضای جامعه روحانیت مبارز و همچنین سران چند حزب مهم اصولگرا نشست های سیاسی و کاری داشته است. اما روحانی بعد از انتخاب مجددش، با وزن بیشتر دادن به حلقه اصولگرای نزدیک خود با محوریت نهاوندیان، واعظی و نوبخت عملا سیاست حذف تدریجی اصلاح طلبان از بدنه دولت را در دستور کارخود قرار داد، اما قمار سیاسی او در زمان بسیار خطرناکی استارت خورده بود. چرا که جریان راست نه فقط بدنه دولت بلکه خود دولت را میخواستند و برای متنبه کردن روحانی اعتراضات جدی و میدانی را از مشهد آغاز کردند تا به روحانی گوشمالی دهند. سیاست ارعاب روحانی جواب داد و او هر روز رنگ راست سیاسی را پر رنگ تر از گذشته در سخنرانی ها و اقداماتش نشان می داد، جهانگیری را به گوشه عزلت دولت فرستاده بود و ارتباط با لیست امید را کلا قطع نمود موضوعی که کواکبیان در این دیدار اخیر به کنایه به رییس جمهور خاطرنشان کرد( جواب تلفن عارف را هم بده همیشه به علی زنگ نزن). اما این تمام ماجرا نبود، روزهای سخت روحانی هنوز در راه بود.
اردیبهشت ۹۷، آزمون سخت برای دولت دوازدهم آغاز شده بود، او تک و تنها و زیر شماتت رقبای انتخاباتی خود قرار داشت . التماس های او برای پایان دادن نیش و کنایه ها هم کاری از پیش نبرد.
اما روحانی تصمیم خود را گرفته بود . باید بیشتر اصولگرا میشد و همانگونه که می گفتند می شد تا جائیکه سخنرانی او در نیویورک، موجب تحسین شریعتمداری کیهان و احمد خاتمی و .. شده بود.
اما گلایه ها کم کم در اردوگاه اصلاح طلبان بلند شد و جوان ترها، بیشتر منتقد بودند . پیرها، دعوت به محافظه کاری میکردند اما جوان ها جدا کردن سفره ها را مطالبه میکردند. روحانی که زنگ های خطر برای او به صدا درآمد تصمیم میگیرد بازهم اصلاح طلبان را به خط کند تا باز هم داستان سواری گرفتن مجانی ادامه داشته باشد.
نگاهی به غایبین این جلسه به خوبی نشان می دهد که اصلاح طلبان بر سر یک دوراهی در خصوص روحانی قرار گرفته اند.
اکبر اعلمی، سبحان اللهی،حسین موسوی، کرباسچیان، عبدالعلی زاده و.. درخواست استعفای او را میدهند و افرادی مانند عبدالله نوری، عبدی، علوی تبار، رمضان زاده، تابش، شهربانو امانی، اسماعیل دوستی ، معین نیز ترجیح دادند تا به دیدار روحانی نروند تا این دوگانگی فکری را بیشتر و عمیق تر به رخ بکشند.
از آنچه در این دیدار گذشته است ، قطعا نمیتوان ادعا نمود روحانی علاقه ای برای تداوم ارتباطش با اصلاح طلبان دارد .
او وقتی میگوید اصلاح طلبان شریک دولت هستند، منظورش در هزینه دادن است و گرنه در انتصابات ، این سهم نهاوندیان ، نوبخت و واعظی است که بجای جهانگیری تصمیم می گیرند.
روحانی متنبه نشده است، حال که به قول خودمان “ ایش یاشدی “ او برای هزینه ها دنبال شریک راه می گردد.
روحانی مطالبات بدنه اصلاح طلبان را فقط بعنوان ابزاری در برابر رقبا می پسندد ونه بیشتر. او با ظرافت تمام اکنون بدنبال شراکتی یک سویه است .شراکتی برای هزینه ها.باید منتظر ماند و دید کسی شریک خواهد شد؟

غلامرضا منصوری

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز