روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 803
  • 1,066
  • 1,388,871
روحانی: سایه سیاست از اقتصاد دور شود

نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری ضیافت افطار ریاست‌جمهوری با حضور نمایندگان، به بیان روایتی از این نشست مشترک دولت و مجلس پرداخت.
علیرضا رحیمی اعلام کرد مهمترین انگیزه و هدف این نشست مشترک که به بهانه فرارسیدن ماه مبارک رمضان و تحت عنوان ضیافت افطاری دولت برای نمایندگان مجلس برگزار شد، ارتقای سطح همدلی و هماهنگی میان مجلس و دولت بود. او با اشاره به سخنرانی رییس مجلس شورای اسلامی در این نشست خاطرنشان کرد: آقای لاریجانی با اشاره به اهمیت همدلی دولت و مجلس تاکید کرد که همواره باید در راستای ارتقا و تقویت ارتباط دولت و مجلس تلاش کرد و جناح‌های سیاسی و همچنین افراد و چهره‌های سیاسی نباید به هیچ عنوان از یکدیگر کینه به دل بگیرند.
نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس دهم همچنین با اشاره به نقل حدیثی از پیامبر اکرم (ص) ازسوی رییس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: آقای لاریجانی با بیان حدیثی از پیامبر اکرم (ص) گفت که خداوند هرگز چهار گروه از افراد را نمی‌بخشد که یکی از این چهار گروه که مورد عفو خداوند قرار نمی‌گیرند، کسانی هستند که از دیگران کینه به دل می‌گیرند.لاریجانی همچنین تاکید کرد که ممکن است کدورت‌هایی در رقابت‌های سیاسی پیش بیاید اما به هر حال هنگامی که این رقابت‌ها به اتمام رسید، باید مودت و محبت میان افراد و گروه‌ها برقرار شود.رییس مجلس در ادامه به حدود ۲۰ ابرچالش کشور که پیش از نیز در مجلس مورد بحث قرار گرفته بود و مرکز پژوهش‌های مجلس نیز درحال کار و فعالیت در این خصوص است و هر دولت و هر دوره مجلس می‌تواند حداقل چند مورد از این مشکلات را مرتفع کند و کشور را یک گام به سوی پیشرفت حرکت دهد، اشاره کرد و گفت که همدلی و همکاری دولت و مجلس برای رفع این مشکلات ضروری است و دولت و مجلس باید برنامه ششم توسعه را محور اقدامات خود قرار دهند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین به بخش‌هایی از سخنان رییس‌جمهوری در این نشست اشاره کرد و گفت: آقای روحانی نیز تاکید کردند نقش مجلس فراتر از قانون‌گذاری و حتی فراتر از نظارت است و نقش آن، جریان‌سازی و فرهنگ‌سازی و ایجاد انسجام و وحدت در کشور است که این مسئله بسیار قابل‌توجه بود.
او گفت: رییس‌جمهوری همچنین با اشاره به مسائل اقتصادی کشور گفتند که باید دولت را از بنگاه‌داری نجات دهیم و به سمتی حرکت کنیم که دولت از بنگاه‌داری رها شود.آقای روحانی همچنین تاکید داشتند که باید سایه سیاست از سر اقتصاد کشور کنار رود و اجازه دهیم اقتصاد با فرمول‌های اقتصادی اداره شود.
عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی به بخش از سخنان رییس‌جمهوری که مورد توجه ویژه نمایندگان نیز قرار گرفت، اشاره کرد و گفت: آقای روحانی در بخشی دیگر از سخنان‌شان گفتند که مردم به مجلس و دولت رای بلاشرط نداده‌اند؛ بلکه رای مردم به این شرط است که رییس‌جمهوری، دولت و نمایندگان مجلس در مسیر خواسته‌های مردم حرکت کنند.رییس‌جمهوری گفتند که اساس، نظر مردم و خواست و مطالبات جامعه است که این گفته بسیار مورد توجه و تشویق نمایندگان نیز قرار گرفت.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز