روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 306
  • 1,139
  • 1,383,613
روحانی کابینه‌اش را ترمیم کند

یک مقام مسئول کارگری می‌گوید وعده‌ ایجاد شغلی که به مردم داده شد مردم را پای صحنه کشاند و حضور میلیونی مردم، کار دولت را سخت می‌کند. دولت هم می‌داند که باید چابک‌تر از قبل حرکت کرده و برای این منظور باید کابینه دوازدهم را ترمیم کند.
علی اصلانی اظهار کرد: ایجاد اشتغال، کاهش رکود و کم کردن فاصله بین تورم و خط فقر سه خواسته مهم جامعه کارگری است و دولت دوازدهم باید این سه مساله را مورد توجه قرار دهد.
اگر دولت آینده ۵۰ درصد این موارد را عملیاتی کند دیگر در چهار سال آخر نمی‌شنویم که چرا اجرا نشد، نتوانستیم و عملی نکردیم.
وی با بیان این‌که رونق بازار کار و ایجاد اشتغال، مستلزم سرمایه‌گذاری بوده و لازم است امنیت سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای سرمایه‌گذاری بیشتر در کشور فراهم شود تاکید کرد: اگر دولت امنیت سرمایه‌گذاری را ایجاد نکند و کشمکش‌ها و اختلافها در داخل بالا گیرد سرمایه‌گذاران خارجی وارد کشور نمی‌شوند و اهداف دولت هم به نتیجه نمی‌رسد، لذا دولت باید از نظرات همه گروهها استفاده کند و همه ظرفیتها را به کار گیرد.
عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار با اشاره به شرایط سخت معیشت کارگران و لزوم بالا بردن قدرت خرید و درآمد آنها اظهار کرد: درست است که دولت می‌گوید میزان حقوق و دستمزد را بیشتر از تورم افزایش داده ولی دولت چقدر به سبد معیشت خانوار در بند ۲ ماده ۴۱ قانون کار توجه کرده و آیا این افزایش مزد تاثیری بر زندگی و سفره‌های کارگران داشته است؟
وی در عین حال بر لزوم رابطه منطقی میان نرخ تورم و سود تسهیلات بانکی تاکید کرد و گفت: اگر تورم پایین آمده است سود تسهیلات بانکی هم باید به تناسب آن پایین بیاید. نمی‌توانیم بپذیریم که تورم تک رقمی شده ولی سود تسهیلات بالای ۲۰ درصد باشد.
اصلانی گفت: زمانی می‌توانیم قبول کنیم که دستمزد از تورم پیشی گرفته که قیمت نان نصف شده و قیمت اقلام اساسی و ضروری مردم پایین آمده باشد ولی متاسفانه سفره کارگران روز به روز کوچکتر می‌شود چون تورم در کالاهای لوکس پایین آمده ولی در مواد خوراکی، بهداشت و درمان، ایاب و ذهاب و حمل و نقل خود را نشان می‌دهد.
به گفته این مقام مسئول کارگری وقتی مرکز آمار خط فقر را در تهران دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام می‌کند نمی‌توانیم ۹۰۰ هزار تومانی که با احتساب حق مسکن و خواربار به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌رسد را حقوق بدانیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز