روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۷/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 862
  • بازدید دیروز: 2,848
  • کل بازدید ها: 836,904
روزانه بیش از ۳ کیلومتر شبکه گاز در استان آذربایجان شرقی انجام می‌گیرد

سیدرضا رهنمای توحیدی در بازدید از پروژه‌های گازرسانی به روستاهای هشترود اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۵۶۳ کیلومتر شبکه در انواع فولادی و پلی اتیلنی و در اقطار مختلف در استان آذربایجان‌شرقی اجرا شده است.
وی گفت: گازرسانی به هر خانوار بیش از ۶۰ میلیون ریال هزینه دارد.
توحیدی با بیان اینکه هم اکنون تمام شهرها و بیش از یک هزار و ۷۷۰ روستای استان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند، افزود: با برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته تا یک سال آینده این رقم به بیش از ۲ هزار روستا خواهد رسید و تمام روستاهای دارای بیش از ۲۰ خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند خواهند شد.
وی گفت : امسال از بند ق ریالی برای این شرکت پرداخت نشده اما همچنان کارهای اجرای گازرسانی به روستاها ادامه دارد.
رهنمایی توحیدی طول شبکه اجرا شده در استان را تاکنون بیش از ۱۹ هزار و ۴۱۱ کیلومتر اعلام کرد و افزود: متوسط اجرای شبکه در روز بیش از ۳ کیلومتر است.
مدیر عامل شرکت گاز استان افزود: از ابتدای امسال بیش از ۱۹ هزار مشترک بر مشترکان شرکت گاز استان افزوده شده که در مجموع به بیش از یک میلیون و ۴۷۵ هزار مشترک رسیده است.
وی اظهار داشت: در حال حاضر تمامی ۶۲ شهر و ۱۷۷۴ روستای استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند بوده که این رقم شامل ۱۰۰ درصد خانوار شهری و ۹۱/۶۶درصد خانوار روستایی استان را شامل می‌شود.
وی افزود: هم اکنون گازرسانی به ۲۴۱ روستای استان در دست اجرا بوده و ۹۲ روستا در مرحله انتخاب پیمانکار و ۴۵ روستای دیگر در دست طراحی است که با اتمام گاز رسانی به این روستاها میزان تحت پوشش خانوار استان به ۹۹ درصد خواهد رسید.
رهنمای توحیدی با اشاره به نقش بخش صنعتی به عنوان موتور محرکه تولید و اقتصاد و اشتغالزایی تصریح کرد: طبق آمار مصارف گاز استان بیش از چهار میلیارد متر مکعب گاز طبیعی تحویل مصارف صنعتی گردیده است.
وی از شناسایی ۳۸۰ واحد صنعتی که در حال حاضر از سوخت مایع مصرف می کنند جهت بهره مندی از گاز طبیعی اشاره کرد و افزود: تا ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال هزینه عملیات گازرسانی تا نزدیک رسانی به این صنایع به منظور بهره‌مندی از انرژی پاک در دستور کار این شرکت قرار می‌گیرد.
رهنمایی توحیدی بر اهمیت واحدهای صنعتی یادآور شد و گفت: تحویل گاز به این واحدها علاوه بر بهبود زیرساخت‌های اقتصادی استان منجر به کاهش آلایندگی های زیست محیطی و حرکت به سمت و سوی صنعت پاک خواهد بود.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز