روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 995
  • 948
  • 1,356,333
روزبهانی بازی‌های آسیایی را از دست داد

با اعلام شرایط جدید کمیته بین المللی المپیک برای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸، بوکسورهای سنگین وزن کشورهای آسیایی از جمله ایران فرصت حضور در جاکارتا را از دست دادند.
خبری شوکه کننده در فضای ورزش پیش از بازیهای آسیایی درست مثل عرق سردی بود بر پیشانی رشته بوکس. کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) در نامه‌ای به شورای المپیک آسیا و کمیته های المپیک کشورهای آسیایی اعلام کرد که رقابت‌های بوکس بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا با ۳ وزن کاهش نسبت به دوره قبل این بازی‌ها، در ۷ وزن ۶۹،۶۴،۶۰،۵۶،۵۲،۴۹ و ۷۵ کیلوگرم برگزار خواهد شد. این یعنی بوکسورهای سنگین وزن، ۸۱، ۹۱ و ۹۱ + شانس حضور در جاکارتا را از دست خواهند داد.
طبیعی است که اعتراض های زیادی به ویژه از کشورهایی همچون ایران، قزاقستان، ازبکستان، چین و … نسبت به این تصمیم صورت بگیرد اما به نظر نمی رسد با توجه به رضایت نسبی کشورهای شرق آسیا (موفق در بوکس سبک وزن) این اعتراض ها به جایی برسد. فرجام پایداری این تصمیم گیری نیز چیزی نخواهد بود جز از دست رفتن شانس مسلم کسب مدال ایران در بازیهای آسیایی.
اکبر احدی سرمربی تیم ملی بوکس که حدود چهارسال پیش در اینچئون به نتیجه ای بسیار خوب با بوکس ایران رسیده بود، حالا و پس از چند ماه سرمربیگری با چالشی جدید روبه رو شده است. وی در خصوص این تصمیم در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: بعید می دانم با اعتراض ها نیز تصمیم کمیته بین المللی المپیک تغییر کند.
وی در پاسخ به این سوال که آیا در نظر ندارید بوکسورهای سنگین وزن با کم کردن وزن خود در اوزان سبک تر مبارزه کنند؟ گفت: خیر. به نظرم چنین تصمیمی درست نیست. باید سعی کنیم در این چند ماه باقی مانده روی بوکسورهای سبک وزن برنامه ریزی داشته باشیم. کار ما برای کسب مدال در جاکارتا بسیار سخت شد. بوکسورهایی همچون روزبهانی با این تصمیم شانس حضور در بازیهای آسیایی را از دست دادند. به احسان گفتم با این شرایط فعلا در آلمان بماند و تمرین کند. ان شاءالله بتوانیم در این چند ماه خوب کار کنیم و در جاکارتا نتیجه بگیریم هرچند با این شرایط کار بسیار دشوار است.
به گزارش خبرنگار مهر، رقابت‌های بوکس بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی از تاریخ ۳۱ مردادماه لغایت ۱۰ شهریور ماه سال آینده در شهر جاکارتا برگزار می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز