روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 663
  • 260
  • 1,440,678
روس‌ها دلار کشتی‌گیران ایران را بالا کشیدند !

روسیه از اهدای جایزه دلاری کشتی‌گیران ایران در جام الروسا خودداری کرد که این موضوع اعتراض فدراسیون کشتی ایران را در پی داشته است.
تیم کشتی آزاد ایران با هدایت غلامرضا محمدی هفته گذشته عازم روسیه شد تا در جام الروسا که بصورت تیمی برگزار شد، حاضر شوند. شاگردان غلامرضا محمدی با برتری برابر روسیه، گرجستان، آذربایجان و ازبکستان موفق شدند عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را در بخش تیمی بدست بیاورند.
اما در خلال این رقابت‌ها و با تصمیم میزبان قرار شد کشتی گیران در اوزان ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم بصورت انفرادی با یکدیگر سرشاخ شوند تا در نهایت به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۳۰۰۰ ،۲۰۰۰ و ۱۰۰۰ دلار پاداش نقدی اهدا شود.
در جریان رقابت‌های انفرادی یدالله محبی کشتی‌گیر جوان و با آتیه ایران موفق شد عنوان قهرمانی رقابت‌های سنگین وزن را مقتدرانه از آن خود کند و عباس فروتن دیگر کشتی گیر جوان و با آتیه ایران نیز در جایگاه دوم ایستاد تا در مجموع ۵۰۰۰ دلار جایزه نقدی از آن کشتی گیران ایران شود.
اما روسیه بر خلاف تعهد و اعلام قبلی و در اقدامی غیر اخلاقی و غیر حرفه‌ای از دادن جایزه به کشتی‌گیران ایران با این بهانه که این موضوع در بخشنامه مسابقات نبوده خودداری کرد و اعتراض کادر فنی و کشتی‌گیران ایران نیز به جایی نرسید تا محبی و فروتن دست خالی به ایران بازگردند!
فدراسیون کشتی ایران نیز در حال پیگیری این موضوع است تا بتواند حق ضایع شده دو کشتی گیر ایران را از فدراسیون کشتی روسیه بگیرد.
یدالله محبی در گفتگو با ایسنا، با اعلام این مطلب اظهار کرد: روس‌ها در جریان مسابقات اعلام کردند با پیشنهاد حامی مالی جام الروسا قصد دارند در جهت هیجان دادن به این رقابت‌ها، مسابقات انفرادی را در اوزان ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم با جایزه دلاری برگزار کنند اما متاسفانه دبه کردند و زیر حرفشان زدند و پیگیری ما نیز به جایی نرسید. البته فدراسیون کشتی پیگیر این موضوع شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز