روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 722
  • 779
  • 1,330,234
روند بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت در مجلس

اکبر رنجبرزاده عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی درباره نحوه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم گفت: روزی که رییس جمهوری لیست پیشنهادی وزرا را به مجلس ارائه کند برای ما ملاک محسوب می شود و از آن روز به مدت هفت روز مجلس شورای اسلامی برنامه، خط مشی و ویژگی های وزرای پیشنهادی دولت را در کمیسیون های تخصصی بررسی می کند.در این مدت وزرای پیشنهادی دولت در کمیسیون های تخصصی، فراکسیون ها و مجامع استانی حضور می یابند و برنامه های خود را برای نمایندگان مجلس شورای اسلامی تشریح می کنند. بعد از یک هفته، رییس جمهوری ضمن حضور در مجلس در مدت دو ساعت و ۳۰ دقیقه برنامه های دولت دوازدهم را تشریح می کند و از وزیران پیشنهادی خود دفاع می کند.
همچنین ۱۰ نماینده موافق و ۱۰ نماینده مخالف به مدت دو ساعت و سی دقیقه نظرات خود را در مورد برنامه های رییس جمهوری بیان می کنند.
عضو هیات رییسه مجلس خاطرنشان کرد: پس از بررسی برنامه رییس جمهوری، مجلس شورای اسلامی وارد بررسی صلاحیت ۱۸ وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم می شود، هر وزیر یک ساعت و سی دقیقه فرصت دارد از برنامه های خود دفاع کند. همچنین دو نماینده موافق و دو نماینده مخالف در مورد هر وزیر سخن می گویند.بر اساس پیش بینی ها، اگر مجلس شورای اسلامی روزی هشت ساعت بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی را انجام دهد ممکن است این بررسی صلاحیت ها چهار یا پنج روز به طول انجامد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز