روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
روند کنونی بارش‌ها در استان آذربایجان‌شرقی نگران‌کننده است

مدیرکل بحران استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: روند بارش‌ها در استان اصلا مطلوب نیست و اگر روند کنونی تداوم یابد نه تنها در بخش کشاورزی و شرب دچار مشکل خواهیم شد؛ بلکه تراز آب دریاچه ارومیه نیز بسیار کاهش خواهد یافت.
خلیل ساعی در جلسه شورای فرهنگی اجتماعی احیای دریاچه ارومیه اظهار کرد: در بحث فرهنگ‌سازی اقدامات مختلفی انجام داده‌ایم و حالا بحث صرفه‌جویی در آب کاملا نهادینه شده و مطلب جدیدی برای ارائه نداریم.
وی افزود: لازم است اعتباراتی را که برای فرهنگ‌سازی لحاظ می‎شود کاهش دهیم و به سمت پروژه‌های عمرانی برویم؛ چرا که دیگر نیازی در جهت فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی احساس نمی‎شود.
ساعی اذعان داشت: با تلاش‌های فعالان فرهنگی، اقدامات فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در جامعه شهری و روستایی استان کاملا به حالت اشباع رسیده و دیگر نیازی به طرح مباحث تکراری گذشته احساس نمی‌شود.
مدیرکل بحران استاندار آذربایجان‌شرقی یادآور شد: تا سال ۹۶ رقم دو هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای احیای دریاچه ارومیه پیش بینی شده است که از این رقم ۸۵۰ میلیارد تومان تصویب شده و ۳۰۰ میلیارد تومان نیز تخصیص یافته است.
وی افزود: رقم ۲۰۰ میلیارد تومان نیز در قالب استاد خزانه به سه استان حوضه آبریز دریاچه پرداخت شده است که سهم آذربایجان‌شرقی از این رقم ۵۰ میلیارد تومان است که در بخش‌های مختلف پروژه‌های مختلفی با این اعتبار اجرا می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز