روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 458
  • 906
  • 1,359,521
رونق گردشگری آذربایجان شرقی در گرو تکریم مسافر است

قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر آذربایجان شرقی گفت: رونق صنعت گردشگری استان در گرو تکریم مسافر و گردشگران و ارائه خدمات مناسب به آنان است.
محمدصادق پورمهدی در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر در محل استانداری آذربایجان شرقی افزود: در نوروز امسال مردم استان باید میهمان نوازی خود را در عمل به آنان نشان دهند و تمامی دستگاه های ذیربط با همدلی و همراهی به انجام وظایف محوله خود در عید بپردازند تا شاهد بازتاب شایسته این امر در سطح کشور باشیم.
وی اظهار کرد: تمامی نهادها که در خط مقدم استقبال از مسافران هستند باید با جدیت و همت وارد میدان شوند تا نوروز ۹۶ تمرینی شایسته به منظور آمادگی هر چه بهتر برای برگزاری تبریز ۲۰۱۸ باشد.
قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر آذربایجان شرقی بر برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی و عرضه محصولات کشاورزی به منظور ترویج فرهنگ و حمایت از تولید کننده داخلی تاکید کرد.
پورمهدی ادامه داد: تورهای استان گردی در سطح استان برنامه ریزی و موجبات آشنایی بیشتر گردشگران با فرهنگ این خطه و جاذبه های طبیعی و تاریخی آن فراهم شود.
وی بر اهمیت نظارت و بازرسی بر مبادی ورودی و پایانه های شهر تاکید کرد و گفت: برخورد و نگاه اول مسافران در ذهن آنان ماندگار می شود بنابراین باید مسئولان امر به این مساله اهمیت دهند.
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی، وظیفه کمیته اطلاع رسانی ستاد اجرایی خدمات سفر استان را بسیار کلیدی ارزیابی و اظهار کرد: برای اطلاع رسانی و معرفی استان باید حرکتی هماهنگ و متمرکز از سوی دستگاه های اجرایی انجام و از فناوری های جدید و رسانه های پر مخاطب در این زمینه استفاده شود.
پورمهدی افزود: دستگاه ها موظف هستند لوگوی تبریز ۲۰۱۸ را در تمامی برنامه های استانی، ملی و بین المللی و نیز اقلام فرهنگی تولیدی خود استفاده کنند. اولویت اول در اسکان مسافر و گردشگر، تاسیسات گردشگری مجوزدار از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان است.
وی اظهار امیدواری کرد با توکل به خدا و همکاری تمامی اعضای ستاد شاهد نوروز متفاوت در عید ۹۶ خواهیم شد.
دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر آذربایجان شرقی نیز در این جلسه نوروز ۹۶ را متفاوت از سایر نوروزها خواند و گفت: در سال جدید و در آستانه تبریز ۲۰۱۸ براساس برنامه ریزی انجام شده با ارائه خدمات با کیفیت شاهد نوروزی متفاوت خواهیم شد.
مرتضی آبدار افزود: شرح خدمات کمیته های ۱۰گانه از سوی دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر استان به اعضای ستاد ارسال شده و تاکنون ۱۲ جلسه شهرستانی و ۷ جلسه از کمیته های ستاد استانی تشکیل شده است. وی اظهار کرد: این اداره کل به عنوان دبیرخانه دایمی ستاد اجرایی خدمات سفر مسئولیت دو کمیته اسکان و کمیته نظارت و ارزیابی بر تاسیسات گردشگری در سطح استان را بر عهده دارد. مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی یادآوری کرد: در این راستا بازدیدهای مستمر از تاسیسات گردشگری استان انجام شده که منجر به ۷۸ مورد تذکر، ۲۳ مورد اخطار، ۵ مورد تعطیلی و ۱۰ مورد تشویق شده است.
آبدار ادامه داد: در راستای توانمند سازی فعالان گردشگری ۱۹ دوره آموزشی از جمله دوره آموزشی با هماهنگی دستگاه های ذیربط برای فعالان گردشگری برگزار شده است.
وی گفت: تمامی موزه های استان در طرح خانه تکانی برای استقبال از مسافران نوروزی شرکت کرده و آماده میزبانی از مسافران است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز