روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۲/۳۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 62
  • 806
  • 1,045,423
رونمایی از لوح دائمی تبریز، شهرجهانی بافت فرش در نمایشگاه ITB برلین

با حضور سفیر کشورمان در آلمان و مسئولان پاویون جمهوری إسلامی ایران در ITB برلین، لوح دایمی «تبریز، شهر جهانی بافت فرش» رونمایی شد.
به گزارش شهریار، علی ماجدی سفیر کشورمان در آلمان در غرفه تبریز در نمایشگاه گردشگری برلین حضور یافته و ضمن بازدید از طرح‌های و بسته‌های گردشگری کلان‌شهر تبریز، از لوح دایمی «تبریز، شهر جهانی بافت فرش» رونمایی کرد.
این لوح، در ماه‌های گذشته در حاشیه برگزاری شورای جهانی صنایع دستی، توسط رئیس شورای جهانی صنایع دستی به شهرداری تبریز اعطا شده است.
فرش دستباف تبریز، از معروف‌‌ترین برندهای صنعتی و هنری کشورمان است که در بازارهای مهم بین‌المللی حضور چشمگیر دارد. این هنرصنعت نفیس، از دیرباز بخش قابل‌توجهی از بازار صنایع دستی و هنری کشور آلمان را به خصوص در شهر هامبورگ، از آن خود کرده است.
سابقه تاریخی تولید فرش در شهر تبریز، مزیت های تاریخی بازار تبریز، حضور بیش از ۲۰ هزار نفر بافنده در سطح شهر تبریز، وجود بیش از ۱۴۵۰ کارگاه متمرکز قالی بافی، فعالیت دانشکده فرش دانشگاه هنر اسلامی تبریز، صادرات قابل توجه انواع فرش به اقصی نقاط دنیا از جمله معیارهای مهمی است که توجه شورای جهانی صنایع دستی را به جایگاه جهانی فرش دستباف تبریز جلب کرده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز