روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 608
  • 749
  • 1,337,093
رونمایی از مهمترین زیرساخت فرهنگی شمال‌غرب کشور

با رونمایی از فیروزه پروژه‌های عمرانی و مهم‌ترین زیرساخت فرهنگی شمال‌غرب کشور، ارزشمندترین رکورد عمرانی در تاریخ توسعه و عمران کلان‌شهر تبریز، به ثبت رسید.
به گزارش شهریار، با حضور شهردار تبریز، رئیس شورای اسلامی شهر، جمعی از چهره‌های فرهنگی و با استقبال چشمگیر شهروندان، پروژه عظیم مرکز همایش‌های بین‌المللی تبریز، پس از تنها ۱۵ ماه تلاش بی‌وقفه با هزینه ای بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان توسط شهرداری تبریز، رونمایی و در آستانه بهره‌برداری فرهنگی و هنری قرار گرفت.
مرکز همایش‌های بین‌المللی تبریز، در زمینی به مساحت ۱۰ هزار متر مربع و زیر بنای ۲۰ هزار متر مربع، طراحی و اجرا شده است.
سالن همایش اصلی با گنجایش۱۵۰۰ نفر، سالن همایش دوم به گنجایش ۵۰۰ نفر، سالن‌های جانبی، پارکینگ‌های اصلی و فرعی، فضاهای رفاهی و خدماتی، کلاس‌های آموزشی و مجموعه پله‌های برقی و آسانسورها، از بخش های عمده پروژه مرکز همایش‌های بین‌المللی تبریز است.
تمهیدات فنی، تجهیزاتی، رفاهی و ترافیکی و همچنین ابعاد زیباشناسانه مرکز همایش‌های بین‌‌المللی تبریز موجب شده، این مرکز از حیث شاخص توسعه و شهرسازی، در نوبه خود کم‌نظیر باشد.
به گفته متخصصان عمرانی، تجربه پروژه‌های عمرانی در شهرهای مختلف کشور نشان می‌دهد اجرای پروژه‌ای با کیفیت و حجم عملیاتی مرکز همایش‌ها، به طور متوسط پنج‌سال و‌نیم به طول می‌انجامد؛ اما مرکز همایش‌های تبریز، علی‌رغم همزمانی با زمستان سال گذشته و شرایط دشوار فعالیت عمرانی در شهرک خاوران، ظرف ۱۴ ماه تکمیل شده است.
این رکورد ارزشمند در حالی رقم خورده که پروژه، به طور مستمر، در معرض بازدید گروه‌های فنی و کارشناسی قرار داشته و کیفیت، استحکام و زیبایی آن، مورد تحسین و تائید متخصصان امر قرار گرفته‌است.
رفع نیاز زیرساختی شهر در حوزه فرهنگ و هنر، بهره‌گیری از مصالح ساختمانی بومی صنعت ساخت‌وساز، اجرای پروژه بدون برخورداری از اعتبارات ملی و دولتی و همچنین نقش‌آفرینی در دورنمای اجتماعی شهرک تازه‌تاسیس خاوران، از ویژگی‌های مهم این پروژه کم‌نظیر است.
مرکز همایش‌ها، ارتباطات ملی و بین‌المللی شهر را ارتقا خواهد داد
شهردار تبریز با اشاره به ظرفیت‌های گسترده گردشگری تبریز ۲۰۱۸، گفت: انتظار شهروندان، استفاده بهینه از این فرصت بین‌المللی برای حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی است.
به گزارش شهریار، صادق نجفی در مراسم رونمایی از پروژه مرکز همایش‌های بین‌المللی تبریز با بیان این مطلب اظهار داشت: امروز شهر و جامعه‌مان از معضلات اقتصادی به خصوص در بخش اشتغال، رنج می‌برد؛ حل این معضل، بدون در نظر داشتن بسترهای گردشگری، میسر نیست، از این رو، باید همه‌ در کنار هم، قدردان این فرصت بین‌المللی باشیم.
وی تصریح کرد: در صورت بهره‌گیری از این فرصت مهم، قطعا می‌توان شاخص‌های مهم اجتماعی و اقتصادی شهر را ارتقا داد.
نجفی متذکر شد: مردم موقعیت‌شناس و شاخص تبریز، تمام رویدادهای شهر و رفتارهای مسئولان را زیر نظر دارند و قطعاً افرادی را که قصد داشته باشند، با مطرح کردن موضوعات جناحی و سیاسی، مسیر گردشگری تبریز ۲۰۱۸ را منحرف کنند، به یاد خواهند داشت.
شهردار تبریز تاکید کرد: این قبیل افراد باید آگاه باشند که ایمان و اراده‌ای که در روح و جان خدمتگزاران شهر جاری است، اجازه کمرنگ‌شدن فرصت‌های توسعه شهر را نخواهد داد. شهری که پیشینه ممتاز تاریخی و فرهنگی دارند، شایسته مرکزی است که بهترین بستر ارائه برنامه‌های فرهنگی و هنری باشد؛ این ضرورت مهم سال‌ها نادیده گرفته شده بود و امروز خرسندیم که با تلاش شبانه‌روزی به ثمر رسیده است.
نجفی با اشاره به نقش تعیین‌کننده پروژه مرکز همایش‌های در توسعه فرصت‌های ارتباطی، گفت: از آغاز مراحل ایده‌پردازی، تصویب و پیگیری برنامه‌های ۲۰۱۸، برای ارتقای جایگاه ملی و بین‌المللی تبریز هم‌قسم شدیم؛ مرکز همایش‌های بین‌المللی، بستر مهمی است که با ایجاد زیرساخت‌های میزبانی‌، ارتباطات ملی و بین‌المللی شهرمان را افزایش خواهد داد.
وی گفت: سال‌های سال، هر گاه اراده می‌کردیم میزبانی مهمی در تبریز تدارک ببینیم، با معضل مکان مناسب مواجه بودیم و امروز، خوشحالیم که این معضل زیرساختی را با اجرای فیروزه پروژ‌ه‌های عمرانی رفع کردیم.
وی در سخنان آغازین خود، از عموم افراد و مسئولانی که در مراحل مختلف فکر تا اجرا، در احداث مرکز همایش‌ها نقش داشته‌اند، قدردانی کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز